KALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Kaliforniya Üniversitesi Haberleri

Kaliforniya Üniversitesi haber, Kaliforniya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaliforniya Üniversitesi - 29.9.2020
Kalp sağlığını korumak için öneriler
Doğru ve dengeli beslenmenin yanı sıra yüksek polifenollü zeytin ekstresinin kalp sağlığına iyi geldiği biliniyor. Kaliforniya Üniversitesi Davis Zeytin Merkezi tarafından yayımlanan rapora göre günlük iki yemek kaşığı yüksek polifenollü zeytin ekstresi, kalp hastalığı riskini azaltabilecek kan lipit profilini iyileştirdiği öne sürülüyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 28.7.2020
Soğuk Savaş sarmalına giren ABD-Çin ilişkileri uçurumun kenarında
Bu arada ABD, Çin Ordusu ile ilişkilerini gizlemekle suçlanan ve haftalardır San Francisco'daki Çin başkonsolosluğuna sığınan Çinli bir araştırmacıyı tutukladığını açıkladı. Mahkeme dosyasında, ABD'ye geçtiğimiz Aralık ayında Kaliforniya Üniversitesi'nde kanser tedavisi araştırmaları yapmak için eğitim vizesiyle giren söz konusu araştırmacı Tang Juan'ın Çin Ordusu ile ilişkileri olduğu iddia ediliyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 4.6.2020
ABD'li profesör Robinson: "Korkarım iç savaşa gidiyoruz"
ABD'nin Santa Barbara kentinde bulunan Kaliforniya Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölüm Başkanı olarak görev yağan Profesör William Robinson, "Korkarım bir iç savaşa gidiyoruz" dedi.
Kaliforniya Üniversitesi - 21.4.2020
ABD'den gelip, karantina süresini yurtta geçiren Türk doktor: Türkiye ne büyük devlet
KORONAVİRÜS salgını nedeniyle ABD'den getirilen Türk vatandaşlarından ABD Kaliforniya Üniversitesi'nde görevli Dr. Mustafa Aydoğan,14 günlük karantina süresini geçirdiği yurttan ayrılırken, teşekkür mektubu bıraktı.
Kaliforniya Üniversitesi - 6.2.2020
YUMURTANIN PROSTAT KANSERİ RİSKİNİ ARTIRDIĞI İDDİASI
"YUMURTA KANSER RİSKİNİ ARTTIRIYOR" Yumurta, ülkemizde en sık tükettiğimiz besinlerin başında geliyor. Bazen tek başına bazen de başka bir yemeğin içine katılarak, neredeyse her öğün yumurta tüketiliyor ve yumurtanın faydaları da zararları da sık sık tartışma konusu oluyor. Yumurtanın kanser hücrelerini geliştirdiğini söyleyen Kardiyolog Dr. Murat Kınıkoğlu, şöyle konuştu: "Bazı çalışmalar gösteriyor ki yumurta kanseri tetikleyebiliyor. Örneğin Kaliforniya Üniversitesi'nin 24 bin erkek üzerinde yaptığı bir çalışma var.
Kaliforniya Üniversitesi - 24.1.2020
Almanya'da hava kirliliği de elektrik fiyatları da arttı
ABD'deki Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu'nun (NBER) yayımladığı rapor, Almanya'nın uyguladığı bu politikanın yıllık maliyetinin yaklaşık 12 milyar dolar olduğunu ortaya koydu. Kaliforniya Üniversitesi'nden Stephen Jarvis ve Olivier Deschene ile Carnegie Mellon Üniversitesi'nden Akshaya Jha'nın hazırladığı, 'Almanya'nın nükleerden vazgeçmesinin içsel ve dışsal maliyetleri' başlıklı raporda, bu rakamın varsayımsal bir nükleer kaza riski ve nükleer atık imha maliyetlerinden daha fazla olduğu belirtildi.
Kaliforniya Üniversitesi - 13.11.2019
Nobel Barış Ödüllü ICAN raporu: "ABD üniversiteleri nükleer silahların yayılmasında suç ortağı"
ABD'nin son yıllarda özellikle nükleer silahların imhasına yönelik anlaşmalardan çekilmesine yönelik araştırma sonuçlarının da yer aldığı raporda, Kaliforniya Üniversitesi, Teksas A&M Üniversitesi, Johns Hopkins Üniversitesi, New Mexico Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü gibi pek çok üniversite mercek altına alındı.
Kaliforniya Üniversitesi - 3.10.2019
"fed'in durgunluğa karşı mücadele edecek araçları var"
Kaliforniya Üniversitesi'nde düzenlenen bir etkinlikte konuşan Williams, "Elimizde, 10 yıl önce de (küresel finansal kriz) olan takım kiti var" dedi ve ekledi: "Çok olumlu bir yerdeyiz, ekonomi güçlü, maksimum istihdam hedefimize yakın olduğumuzu, enflasyonun yüzde 2.
Kaliforniya Üniversitesi - 31.8.2019
Cumhurbaşkanı Atama kararı Resmi Gazete'de
İş hayatına Ford Motor Company'de başlayan Özbaş, şirketin hazine bölümünde 1998 yılına kadar görev yaptı. 1998-2002 yılları arasında Massachusetts Institute of Technology'de (MIT) Finansal Ekonomi üzerine doktorasını aldı. Özbaş, 2002 yılında araştırmacı öğretim üyesi olarak Güney Kaliforniya Üniversitesi'ne (University of Southern California) katıldı.
Kaliforniya Üniversitesi - 26.8.2019
beyinde sinir hücrelerini büyüten protein endişeyi azaltıyor
Science Focus sitesindeki habere göre, ABD'deki Kaliforniya Üniversitesi'nden bilim insanları, kuyruklu bir maymun türü olan 'genç makak maymunları' üzerinde ruhsal endişe belirtileri gösterenlerle ilgili bir deney yaptı.
Kaliforniya Üniversitesi - 26.8.2019
Beyinde sinir hücrelerini büyüten protein endişeyi azaltıyor
Science Focus sitesindeki habere göre, ABD'deki Kaliforniya Üniversitesi'nden bilim insanları, kuyruklu bir maymun türü olan 'genç makak maymunları' üzerinde ruhsal endişe belirtileri gösterenlerle ilgili bir deney yaptı.
Kaliforniya Üniversitesi - 22.8.2019
Dev teknoloji şirketleri katil robotlar üzerine çalışıyor
- Robotlar bir etnik grubu yok edebilir Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Bilgisayar Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Kaliforniya Üniversitesi - 31.7.2019
Facebook'un zihin okuyan cihazı gönüllüler üzerinde denendi
Sosyal medya devi Facebook, San Francisco'daki Kaliforniya Üniversitesi'ndeki çalışmalara sağladığı kaynakla, insanların düşüncelerini okumayarak yazıya çevirebilen cihaz yaratmayı planlıyor.
Kaliforniya Üniversitesi - 31.7.2019
Facebook'un zihin okuyan cihazı gönüllüler üzerinde denendi
Sosyal medya devi Facebook, San Francisco'daki Kaliforniya Üniversitesi'ndeki çalışmalara sağladığı kaynakla, insanların düşüncelerini okumayarak yazıya çevirebilen cihaz yaratmayı planlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaliforniya Üniversitesi Haberleri | Kaliforniya Üniversitesi Haber - Haberler - Kaliforniya Üniversitesi haberleri, son dakika kaliforniya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüsle ilgili dikkat çeken araştırma: Sigara içmek 3 kat daha fazla etkiliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 21:55:50. #1.14#
title