Kağızman Myo'da Görev Değişimi - Haberler
Haberi Paylaş

Kağızman Myo'da Görev Değişimi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Kağızman Myo'da Görev Değişimi

Kafkas Üniversitesi (KAÜ), Kağızman Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin atandı.

Kafkas Üniversitesi (KAÜ), Kağızman Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü'ne Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin atandı.

Yeni görevine başlayan Zengin, Kağızman'da olmaktan ve Kağızman'daki Meslek Yüksekokulunda görev yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kafkas Üniversitesi'nde 16. Yılını dolduran Zengin, görev süresi dolan Öğr. Gör. Ramazan Oğul'un yerine Rektör Prof. Dr. Sami Özcan, tarafından atandı.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin, "Bizler aldığımız sorumluluğun bilinci içindeyiz. Hedefim bütün arkadaşlarımızla birlikte Kağızman'a ve üniversiteye katkıda bulunmaktır. Şehirlerin başarısında önemli paydaşlardan birisi de üniversitelerdir. Üniversitelerin birinci görevi olan alanında nitelikli insan potansiyelini sağlamanın yanında yapılacak araştırma ve projelerle, öğrenci potansiyeli ile bulundukları bölgenin sosyal-kültürel ve ekonomik gelişimine de katkıda bulunmak gibi önemli görevleri bulunmaktadır. Bizim de görev süresince bakış açımız bu olacaktır. Deneyimli ve donanımlı bir öğretim elamanı kadrosuna sahip olmamız bizim için önemli bir avantaj oluşturmaktadır" dedi.

Zengin, daha sonra şunları söyledi:

"Bizim için yönetimde başarının ölçütü: öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve diğer kesimlerin memnuniyet dereceleridir. Çabalarımız bu memnuniyet düzeyini en yüksek noktada gerçekleştirmek için olacaktır. Öncelikle uzun ve yakın vadeli planlarımızı, bunun yanı sıra işbirliği yapabileceğimiz paydaşlarımızla ortak çalışma alanlarını belirliyoruz. Bu doğrultuda amaçlarımız arasında okuldaki bilimsel çalışmaları arttırmak, eğitim öğretim kalitesini arttırmak. Bilimsel yayınları fazlalaştırmak ve Kağızman'a yönelik projeler geliştirmek öncelikli olarak yer almaktadır."

Keyifle yaşanabilir bir çevrenin insan mutluluğunun temel bir öğesi olduğu bilincinden hareketle ana hedeflerimizden birisi de çalışmalarımız ve öğrencilerimizin zamanlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri yerleşkenin yaşam ve çevre kalitesini bölgemizde örnek teşkil edecek bir seviyeye yükseltmektir diyen Zengin, "Bu konuda ön etüt çalışmalarına başladık. Mesleki hayatımda edindiğim bilgi, birikim ve tecrübelerimi Kağızman Meslek Yüksekokulu çatısı altında ve bilimin ışığında devam ettireceğim. Aldığım görevin sorumluluğun bilincindeyim Hedefim: Üniversitemizin ve Kağızman'ın gelişmesine katkıda bulunmaktır" diye konuştu.

Çiçeği burnunda Kağızman MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin, tarafından eski müdür Öğr. Gör. Ramazan Oğul'a yapmış olduğu çalışmalardan dolayı plaket verdi. - KARS

Kağızman Myo'da Görev Değişimi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title