Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Mart bugün Kabine Toplantısı var mı? Kararları açıklandı mı?

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Mart bugün Kabine Toplantısı var mı? Kararları açıklandı mı?

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Mart bugün Kabine Toplantısı var mı? Kararları açıklandı mı?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Bugün 1 Mart Kabine Toplantısı gerçekleşecek. Normalleşme takviminin gündeme geleceği Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine'de birçok konu ele alınacak. Peki Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlıyor? Kararları açıklandı mı?

Vatandaşlar bugün gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı başladı mı, saat kaçta başlayacak merak ediyor. Peki, kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kararları açıklandı mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Kabine toplantısı bugün1 Mart Pazartesi günü başladı. Kabine toplantısı, Beştepe'de saat 15.55'te başladı. Toplantının merakla beklenen başlığı ise koronavirüste normalleşme adımları olacak.

Milyonların heyecanla beklediği Kabine toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine'de risk grubuna göre atılacak adımlar kapsamında, restoran ve kafelerin açılması, yüz yüze eğitim ve hafta sonu ile hafta içi kısıtlama saatlerinde yeni adımlar atılması bekleniyor. Erdoğan toplantı sonrası açıklama yapacak. Kabine toplantısı kararları henüz açıklanmadı. Açıklandığında konumuza ekleyeceğiz.

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 1 Mart bugün Kabine Toplantısı var mı? Kararları açıklandı mı?

1 MART KABİNE TOPLANTISINDA HANGİ KONULAR GÖRÜŞÜLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine'de risk grubuna göre atılacak adımlar kapsamında, restoran ve kafelerin açılması, yüz yüze eğitim ve hafta sonu ile hafta içi kısıtlama saatlerinde yeni adımlar atılması bekleniyor. Erdoğan toplantı sonrası açıklama yapacak.

KRİTİK BAŞLIKLAR MASADA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı'nda yapacağı sunumda, koronavirüs vakalarında son durum, mutasyonlu virüsün yayılması, riskli illerde alınabilecek yeni önlemler ile riskin azaldığı illerde atılabilecek adımları kabine üyelerine anlatacak.

Toplantıda, koronavirüs riskinin düşük olduğu illerde restoran ve kafelerin açılması, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi, hafta içi uygulanan kısıtlamanın gevşetilmesi yönünde karar alınması bekleniyor.

RESTORANLARIN DURUMU GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan restoran ve kafelerle ilgili de bugünkü toplantıyı işaret etmişti. Koronavirüs Bilim Kurulu'nda alınan tavsiye kararlarına göre bu alanda bir esnemeye gidilip gidilmeyeceği değerlendirilecek.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BİTECEK Mİ?

Sokağa çıkma kısıtlamasının da detayları bugünkü Kabine toplantısında belli olacak. İllere göre gevşeme olması bekleniyor. Her il yönetimi vaka sayısına göre karar alacak. Yerel yönetimler bu konuda belirleyici olacak. 65 yaş üstü için de sokak kısıtlaması saatleri esnetilebilir.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yapacağı sunum sonrası yüz yüze eğitime ilişkin de karar alınması bekleniyor. Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin detayların Kabine Toplantısı'nda netleşeceği bildirmişti. Buna göre, yüz yüze eğitime valiler ile il hıfzısıhha kurullarının karar verebileceği yönünde görüş açıklanmıştı.

AŞI ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine Toplantısı'nda Türkiye'deki aşılanma süreci de değerlendirilecek. Aşı tedariki konusunda Çin ve Almanya'dan sipariş edilen aşıların son durumu ile yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın toplantısı düzenleyerek, alınan kararları açıklaması bekleniyor.

Manşet Haberler

title