AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili Cemil Şeboy, "Ölen askerlerimiz, sivil insanlarımızın kanında HDP'ye oy verenlerin de parmak izi vardır." dedi.

AK Parti İzmir milletvekilleri, terör eylemleri nedeniyle deklarasyon açıkladı. HDP ve CHP'li vekilleri eleştiren, AK Parti İzmir Milletvekili Cemil Şeboy, "Şu anda ölen askerlerimiz, sivil insanlarımız var. Bu sivil insanların kanında hepsinin parmak izi vardır. Hatta HDP'ye oy verenlerin de vardır" dedi.

AK PARTİ'NİN İZMİR KURMAYLARI 7 SAATLİK TOPLANTI YAPTI

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısına AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Nesrin Ulema, İbrahim Turhan, Hüseyin Kocabıyık, Cemil Şeboy katıldı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, partisinin milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarıyla 7 saat süren toplantı yaparak güncel konuları değerlendirdiklerini söyledi.

BARIŞ BLOKU'NDA CHP'Lİ İZMİR VEKİLLERİNİN OLMASINA ELEŞTİRİ

Delican, Barış Bloku'nun İzmir'de 22 Ağustos'ta yapacağı barış mitingi için deklarasyon hazırladıklarını belirterek, bu bloğun içinde CHP İzmir milletvekillerinin (Tacettin Bayır, Musa Çam, Zeynep Altıok) olmasını eleştirdi.

"TÜRKİYE PARTİSİ SÖYLEMİNİN YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR"

Delican, deklerasyonu şu sözlerle paylaştı:

"Terör örgütlerinin tamamının beli kırılacak. Kararlı yapımız devam ediyor. Şehitlerimiz geliyor yüreği yanıyor hepimizin hepimiz çok kararlıyız. Artık kesinlikle ve kesinlikle terörün ülke gündeminden uzaklaşması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Kendini bölücü terör örgütünün siyasi kolu olarak konumlandıran HDP, terör örgütünün kanlı eylemlerini hiçbir suretle kınamadığı gibi 'sırtımızı PYD ve bunun gibi yapılara dayıyoruz' diyerek terör örgütüne açıkça destek vermektedir. PKK'nın siyasi taşeronu gibi çalışan HDP bütün siyasi tutum ve davranışlarıyla HDP'ye oy veren seçmenlere de ihanet ederek Türkiye partisi söyleminin yalan olduğunu ortaya koymuştur.

"EYLEMİN KOALİSYON GÖRÜŞMESİ GÜNÜNE DENK GELMESİ MANİDAR"

Bunlardan daha da vahimi, PKK saldırıları sonucu peş peşe şehit cenazeleri gelirken, CHP İzmir milletvekilleri HDP'lilerle sözde 'barış bloğu' adı altında devletin terörle mücadelesini zaafa uğratmaya dönük mesai birliği yaparak misyonuna da ihanet etmektedir. İzmirliler'in bilmesini isteriz ki bu işbirliğinin amacı asla barış değil tam aksine devletimizin bölücü teröre karşı verdiği kahramanca mücadeleyi zaafa uğratmaktır. Devletimizin güvenlik güçlerinin kamu düzenini sağlamaya yönelik meşru operasyonları ile eli kanlı terör örgütünün insanlık dışı saldırılarını eşdeğer görmek, devlet ile terör örgütünü birbirinin dengi olarak konumlandırarak sözde barış çağrıları yayınlamak en hafif ifadesiyle gaflet olarak tanımlanabilir.

Bu bloktan beklenen PKK'ya kol kanat germeleri değil, açıkça lanetlemeleridir. Bu ortak eylemin AK Parti- CHP koalisyon görüşmesinin liderler düzeyinde gerçekleştirildiği güne denk getirilmesi manidardır. Terör ve şehitlerimiz konusunda duyarlılığını bildiğimiz İzmirli hemşehrilerimizin bu düşündürücü işbirliğini gerektiği gibi değerlendireceğine inanıyoruz. Barış ve huzurun ancak terör örgütü mensuplarının silahlarını bırakıp gitmeleriyle mümkün olacağını düşünüyoruz."

"BEYAZ GÖMLEĞİ VE ELİNDE SAZIYLA MİTİNG YAPARKEN?"

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, "HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş beyaz gömleği ve sazıyla birlikte HDP'nin Türkiye partisi olmak için yola çıktığında, mitinglerinde dile getirdiği barışı unuttu. Tablo bu olmasına rağmen CHP İzmir milletvekillerinin PKK terör örgütü demeyen HDP milletvekilleri ile barış bloğu oluşturmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz" dedi.

"SİVİL İNSALARIN KANINDA HDP'YE OY VERENLERİN PARMAK İZİ VAR"

AK Parti İzmir Milletvekili Cemil Şeboy, HDP'ye oy verenlerin şehitlerin kanında parmak izi olduğunu ileri sürerek, "Bir ayağı parlamentoda bir ayağı dağda olan sonra da barıştan söz eden HDP'yi anlıyorum ama ona payanda olan CHP vekillerini anlamıyorum. Şu anda ölen askerlerimiz, sivil insanlarımız var. Bu sivil insanların kanında hepsinin parmak izi vardır. Hatta HDP'ye oy verenlerin de vardır. HDP kandırmıştır seçmenini. 'Ben artık mücadelemi silahla yapmayacağım barış içinde demokrasi kuralları içinde yapacağım' demiştir ama seçim bittikten sonra gerçek yüzünü göstermiştir. HDP eşittir PKK bir farkı yoktur. Buna CHP milletvekillerinin destek olması, bizi esas üzen budur. Kanın durmasını kim istemez? Herkes kanın durmasını istiyor" diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili'nden HDP'ye Oy Verenlere Ağır Eleştiri

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri