İtso'dan Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitimi

İtso'dan Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitimi

25.10.2016 14:54 | Son Güncelleme: 25.10.2016 14:54
İtso'dan Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitimi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), kurumsallaşma konusunda üyelerine seminer verecek.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), kurumsallaşma konusunda üyelerine seminer verecek.

Uygulamalı örnekler ve küçük çalıştaylar halinde gerçekleştirilecek eğitim semineri 28 Ekim Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. İTSO Konferans Salonu'nda "Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma" konulu eğitim seminerini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Eryılmaz verecek. İTSO'ya üye firmaların yöneticileri, ortakları ve idari personellerine yönelik eğitim programı sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Seminer vaka çalışmaları ve küçük çalıştaylarla desteklenerek, katılanların konuyu özümsemesi sağlanacak. Seminerde aile şirketi kavramı, Türkiye ve dünyada aile şirketleri örnekleri, aile şirketlerinin avantaj ve dezavantajları anlatılacak ve aile şirketlerindeki sorunların çözümü için kurumsallaşma ve araçları hakkında bilgiler aktarılacak. Ücretsiz eğitim programına katılmak isteyenlerin 27 Ekim Perşembe günü mesai bitimine kadar odaya kayıt yaptırmaları gerekiyor.

İTSO Başkanı Metin Anıl, "Aile şirketlerinin yönetiminin profesyonellere verilmesi, kurumsallaşma araçlarının devreye girmesi, şirketlerdeki handikapları aşmada en önemli husus. Dünyada ve Türkiye'de bir çok aile şirketinin kurumsallaşarak rekabet güçlerini artırdıklarını biliyoruz. Küresel ekonomide var olmak istiyorsak, oyunu kurallarına göre oynamamız gerekiyor. Son derece önemsediğimiz kurumsallaşma konusunda düzenlediğimiz seminere üyelerimizin ilgi gösterip yararlanacağını umuyoruz" dedi - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title