Mehmet Eryılmaz Haberleri

Mehmet Eryılmaz haber, Mehmet Eryılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Eryılmaz - 16.10.2020
8. Boğaziçi Film Festivali'ne doğru
FİLM-YÖN Jüri üyeleri Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ve Selim Evci'den oluşuyor.
Mehmet Eryılmaz - 09.10.2020
Boğaziçi Film Festivali'ne yeni bir ödül eklendi
Bu yıl ilk kez sahibini bulacak olan ödülü verecek FİLM-YÖN jüri üyeleri Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ve Selim Evci'den oluşuyor.
Mehmet Eryılmaz - 05.07.2020
En özel anların dekoru "mor tarlalar"
2 yaşına girecek oğlunun fotoğraflarının çekimi için lavanta tarlasını tercih eden Mehmet Eryılmaz da "Buraların böyle güzel olması çocuklarımız için, bizim için ayrı bir sosyal faaliyet için güzel.
Mehmet Eryılmaz - 13.05.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri"nin finalistleri belli oldu
Zeki Demirkubuz'un "Hayat", Reha Erdem'in "Neandria", Hamdi Tayfun Pirselimoğlu'nun "İdea", Bilal Petek'in "Karine", Cemil Ağacıkoğlu'nun "Kamış", Atalay Taşdiken'in "Turagay", Murat Düzgünoğlu'nun "Köpekle Kurt Arasında", Tarık Aktaş'ın "Geceden Fecre Kadar", Mehmet Eryılmaz'ın "Zeynep ve Musa (Tenden Tine)", Ragıp Ergün'ün "Kara", Selman Nacar'ın "Aralık" ve Bünyamin Musullu'nun "Şimdi Orası" projeleri finale kaldı.
Mehmet Eryılmaz - 03.07.2018
Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa
İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Özdemir, İlçe Müftüsü Zafer Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Osman Ünavcı, İlçe Özel İdare Müdürü Hüdayi Çınar, Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Abdurrahman Taktak, İlçe Sağlık Müdürü Sacide Hazıroğlu, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Eryılmaz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Havva Gül Yaman eşliğinde köylerin ve köylü vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılınçoğlu, sorunların kısa sürede çözüleceğini söyledi.
Mehmet Eryılmaz - 07.05.2018
1. Barselona Türk Filmleri Festivali" Başladı
Evci Film organizasyonunda, Türkiye'nin Barselona Başkonsolosluğu'nun katkılarıyla düzenlenen festival kapsamında, Seren Yüce'nin "Rüzgarda Salınan Nilüfer", Mustafa Kara'nın "Kalandar Soğuğu", Fikret Reyhan'ın "Sarı Sıcak", Onur Saylak'ın "Daha", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Senem Tüzen'in "Ana Yurdu", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir" ve Selim Evci'nin "Saklı" filmi izlenime sunulacak.
Mehmet Eryılmaz - 05.05.2018
5. İç Anadolu Bölgesi Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı
Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantının açılışında konuşan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz, derneğin 1995 yılında İstanbul merkezli kurulduğunu söyledi.
Mehmet Eryılmaz - 05.04.2018
Eski Tümgeneral Günbatar Hakim Karşısında
Duruşmada, Genelkurmay Genel Sekreteri Tuğgeneral Muammer Alper, Milli Savunma Bakanlığı Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Yücel Keleş, TSK Sağlık Komutan Yardımcısı Ufuk Demirkılıç, GATA Araştırma Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Mehmet Eryılmaz ve eski GATA Dekan Vekili ve Baştabibi Emekli Tümamiral Hayati Bilgiç, "tanık" sıfatıyla beyanda bulundu.
Mehmet Eryılmaz - 31.03.2018
Cansuyu, Mali'de Okul ve Cami Açtı
Yapımı tamamlanan 4 derslikli, 200 öğrenci kapasiteli Fatma ve Celal Sarıkaya Okulu ile 500 kişi kapasiteli Mehmet Eryılmaz Camisinin açılışı, dernek yetkilileri, yerel kanaat önderleri ve bölge halkının katılımıyla gerçekleştirildi.
Mehmet Eryılmaz - 30.03.2018
Akbank Kısa Film Festivali'nde "En İyi Kısalar" Ödüllendirildi
Ulusal Kategori Bölümü'nde "Toprak"  ile Onur Yağız, "Kot Farkı"  ile Ayris Alptekin;  Uluslararası Kategori'de ise "Negatıve Space" filmi ile Ru Kuwahata & Max Porter, "Retouch" filmi ile Kaveh Mazaheri Mansiyon Ödülü'nün sahibi oldu.   Ayrıca 14. Akbank Kısa Film Festivali'nde bu yıl ikinci kez düzenlenen yapım desteği amaçlı Senaryo Yarışması'nda oyuncu Feride Çetin, Sinema Yazarı Banu Bozdemir ve yönetmen-senarist Mehmet Eryılmaz yaptığı değerlendirme sonucu Akbank Kısa Film Forum En İyi Senaryo Ödülü'nü "Tor" ile Ragıp Türk kazandı.
Mehmet Eryılmaz - 30.03.2018
14. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü Sonuçları Açıklandı
Oyuncu Hazar Ergüçlü, Yönetmen Onur Saylak, Yazar Hülya Uçansu, Fotoğraf Sanatçısı Coşar Kulaksız ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşan Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü Ana Jüri Üyeleri'nin değerlendirmeleri sonucu Ulusal kategori En İyi Kısa Film Ödülü'nü Necip Çağhan Özdemir'in yönetmenliğini üstlendiği "Mutluluk" isimli film kazandı. Yönetmen Ana Katz, Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Toronto Film Festivali Programcısı ve Danışman Hayet Benkara ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'nın yer aldığı Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü Ana Jüri Üyeleri ise "Uluslararası Kategori En İyi Kısa Film Ödülü'ne Myrsini Aristidou'nin yönetmenliğini yaptığı "Aria" filmini layık buldu. Ulusal Kategori Bölümü'nde "Toprak" ile Onur Yağız, "Kot Farkı" ile Ayris Alptekin, Uluslararası Kategori'de ise "Negative Space" filmi ile Ru Kuwahata & Max Porter, "Retouch" filmi ile Kaveh Mazaheri Mansiyon Ödülü'nün sahibi oldu. En İyi Ulusal Film ve En İyi Uluslararası Film seçilen eserlerin yönetmenleri 5.000'er dolar Ayrıca 14. Akbank Kısa Film Festivali'nde bu yıl ikinci kez düzenlenen yapım desteği amaçlı Senaryo Yarışması'nda oyuncu Feride Çetin, Sinema Yazarı Banu Bozdemir ve yönetmen-senarist Mehmet Eryılmaz yaptığı değerlendirme sonucu Akbank Kısa Film Forum En İyi Senaryo Ödülü'nü "Tor" ile Ragıp Türk kazandı.
Mehmet Eryılmaz - 13.03.2018
Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa
İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Özdemir, İlçe Müftüsü Zafer Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Osman Ünavcı, İlçe Özel İdare Müdürü Hüdayi Çınar, Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Abdurrahman Taktak, İlçe Sağlık Müdürü Sacide Hazıroğlu, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Eryılmaz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Havva Gül Yaman eşliğinde köylerin ve köylü vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılınçoğlu, sorunların kısa sürede çözüleceğini söyledi.
Mehmet Eryılmaz - 01.03.2018
14. Akbank Kısa Film Festivali'ne Doğru
Festivalin forum bölümü kısmında senaryo yarışmasının jüri üyeleri arasında ise oyuncu Feride Çetin, sinema yazarı Banu Bozdemir ve yönetmen, senarist Mehmet Eryılmaz yer alıyor.
Mehmet Eryılmaz - 01.03.2018
14. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Açıklandı
Ön elemeyi geçen Ulusal Yarışma Festival Kısaları adayları, Oyuncu Hazar Ergüçlü, Yönetmen Onur Saylak, Yazar Hülya Uçansu, FotoğrafSanatçısı Coşar Kulaksız ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşan Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü Ana Jüri Üyeleri; Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü adayları ise Yönetmen Ana Katz, Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Montpellier Film Festivali Programcısı Michèle Driguez, Senarist Marietta von Hauswolff von Baumgarten ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'nın yer aldığı Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü Ana Jüri Üyeleri tarafından değerlendirilecek. Forum bölümü kapsamındaki senaryo yarışmasının jüri üyeleri ise oyuncu Feride Çetin, Sinema Yazarı Banu Bozdemir ve yönetmen-senarist Mehmet Eryılmaz olacak.
Mehmet Eryılmaz - 21.09.2016
53. Uluslararası Antalya Film Festivali
Platformlara seçilen projeler şöyle: Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platform: - Çukurcalı 3 Kız Kardeş - Yönetmen: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli - Amerika Otobüsü - Yönetmen: Derya Durmaz / Yapımcı: Nefes Polat - Birlikte Öleceğiz - Yönetmen: Hakkı Kurtuluş / Yapımcı: Hakkı Kurtuluş - Kül Mektup - Yönetmen: Lusin Dink / Yapımcı: Emine Yıldırım - Anadolu Leoparı - Yönetmen: Emre Kayiş / Yapımcı: Olena Yershova Yıldız - In 5 Years - Yönetmen: Nathalie Sejean / Yapımcı: Müge Özen - Abla Kardeş - Yönetmen: Mehmet Eryılmaz / Yapımcı: Cemre Ceren Asarlı - Köpek - Yönetmen: Tayfur Aydın / Yapımcı: Erhan Özoğul Şahmerdan Başı - Yönetmen: Mete Gümürhan / Yapımcı: Aydın Dehzad - Güven - Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak / Yapımcı: Serkan Acar - Borç - Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu - Uşak - Yönetmen: Emre Konuk / Yapımcı: Serdar Öğretici Uzun Metraj Belgesel Pitching Platform: - Ben de Buradayım - Yönetmen: Kıvılcım Akay Doğan / Yapımcı: Aslıhan Altuğ - Turn Me On - Yönetmen: Deniz Gürgen / Yapımcı: Erkut Ertürk - Muhammed Ali - Yönetmen: Ümit Köreken / Yapımcı: Nursen Ç.
Mehmet Eryılmaz - 03.06.2016
3. Kırmızı Lale Film Festivali"
Amsterdam'daki basın toplantısına Girik ve Koçyiğit'in yanı sıra yönetmen Mehmet Eryılmaz ile Selim Evci de katıldı.
Mehmet Eryılmaz - 28.05.2016
Türk Filmleri Hollanda'da Seyirciyle Buluştu
7 kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonunda "En iyi Film", "En İyi Yönetmen", "Hayat Boyu Başarı" ve "Ustaya Saygı" alanlarında ödüllerin de dağıtılacağı festivalde, bu sene şu filmler yarışacak: Mavi Bisiklet (Yönetmen Ümit Köreken), Rauf (Yönetmen Soner Caner ile Barış Kaya), Kalandar Soğuğu (Yönetmen Mustafa Kara), Misafir (Yönetmen Mehmet Eryılmaz), Sarmaşık (Yönetmen Tolga Karaçelik), Dolanma (Yönetmen Tunç Davut) ve Saklı (Yönetmen Selim Evci).
Mehmet Eryılmaz - 19.05.2016
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
"Misafir" Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu ile Hale Akınlı'nın oynadığı filmin yönetmenliğini Mehmet Eryılmaz yaptı.
Mehmet Eryılmaz - 10.05.2016
14. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Sona Erdi
Feminist sinemanın ustalarından Chantal Akerman'ın anısına 18 filmlik retrospektif Chantal Hakkında Her Şey' den Ortadoğu'da Kadınların Sineması' na yirmi yedi ülkeden, altmış altı filmin izleyiciyle buluştuğu festivalde film gösterimlerinin ardından yapılan söyleşilerin yanı sıra atölyeler, paneller, buluşmalar yer aldı. Senem Tüzen, Emel Çelebi, Özlem Sarıyıldız ve Melek Özman'ın katıldığı Kadın Cinayetleri Nasıl Filmleştirilmeli atölyesi; Mehmet Eryılmaz'ın Misafir filmiyle konuk olduğu Kaleydoskop ; Viola Shafik ve Hülya Uğur Tanrıöver'ın katıldığı Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da Kadınların Sineması paneli… 19-20 Mart'ta yapılacak Kadın Cinayetleri Nasıl Önlenebilir? forumu ile Osmanlı'da Kadınların Oy Hakkı Mücadelesi paneli 19 Mart tarihinde Beyoğlu'nda meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle iptal edildi.
Mehmet Eryılmaz - 28.04.2016
Türk Filmleri Hollanda Seyircisiyle Buluşacak
27 Mayıs-4 Haziran tarihlerinde düzenlenecek festivalde yarışacak filmler ise şöyle: Mavi Bisiklet (Yönetmen Ümit Köreken), Rauf (Yönetmen Soner Caner ile Barış Kaya), Kalandar Soğuğu (Yönetmen Mustafa Kara), Misafir (Yönetmen Mehmet Eryılmaz), Sarmaşık (Yönetmen Tolga Karaçelik), Dolanma (Yönetmen Tunç Davut) ve Saklı (Yönetmen Selim Evci).
Mehmet Eryılmaz - 24.03.2016
Auff'ta Yarışacak Filmler Belli Oldu
Festival süresince izlenebilecek ve üç kategoride yarışacak filmlerden, jüri tarafından seçilenlere ödülleri, 8 Mayıs'ta Akün Sahnesi'nde yapılacak törende verilecek. Tören başarılı caz solisti Su İdil'in konseriyle tamamlanacak. - "Ulusal Uzun Film" kategorisinde yarışacak filmler Ali Karadoğan, Oğuz Onaran ve Seçil Büker'den oluşan ön jüri, "En İyi Film", "Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü", "Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü" gibi birçok ödül için yarışacak 10 uzun film seçti. Takipçilerine Türk sinemasının son dönem örneklerini izleme imkanı da sunacak festivalde yarışacak filmler ve yönetmenleri şunlar: Senem Tüzen'in "Ana Yurdu", Emre Konuk'un "Çırak", Mustafa Kara'nın "Kalandar Soğuğu", Cansel Elçin'in "Melekleri Taşıyan Adam", Murat Saraçoğlu'nun "Memleket", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Özcan Alper'in "Rüzgarın Hatıraları", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Ahu Öztürk'ün "Toz bezi".
Mehmet Eryılmaz - 16.03.2016
Diyarbekirspor'dan Teşekkür
Takımların masraflarını karşılama ve yemek gibi organizasyonlarla memleketlerine olan vefayı gurbette gösteren Eryılmaz ailesi, son olarak Derincespor maçı için Kocaeli'ne gelen Diyarbekirspor'u yalnız bırakmadı. Kafilenin kente gelişinden ayrılmasına kadar her türlü ilgiyi gösteren aile fertleri, maçın ardında da ünlü bir restorantta kafileye yemek verdi. Diyarbekirspor yönetimi, açıklama yaparak gösterilen ilgiden dolayı Kocaeli Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Mehmet Eryılmaz ve aile fertlerine teşekkür etti.
Mehmet Eryılmaz - 13.02.2016
KADEM'den Şiddete Karşı 'El İzi'
Her yaştan katılımcının yoğun ilgi gösterdiği programda Akdeniz Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Mehmet Eryılmaz tarafından "Öfke Kontrolü ve Stresle Baş etme Yöntemleri" konulu seminer verildi.
Mehmet Eryılmaz - 13.02.2016
KADEM'den Şiddete Karşı 'El İzi'
Her yaştan katılımcının yoğun ilgi gösterdiği programda Akdeniz Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Mehmet Eryılmaz tarafından "Öfke Kontrolü ve Stresle Baş etme Yöntemleri" konulu seminer verildi.
Mehmet Eryılmaz - 11.02.2016
Nürnberg Film Festivali Uzun Film Yarışması Jüri Üyeleri Belli Oldu
Uzun Metraj yarışma filmleri ise şöyle: Misafir, Yönetmen: Mehmet Eryılmaz Die Massnahme (Önlem), Yönetmen: Alexander Costea Ana Yurdu, Yönetmen: Senem Tüzen God of Happiness, Yönetmen: Dito Tsintsadze Eksik, Yönetmen: Barış Atay Herbert, Yönetmen: Thomas Stuber Rüzgarın Hatıraları: Yönetmen: Özcan Alper Toro, Yönetmen: Martin Hawie Toz Bezi, Yönetmen: Ahu Öztürk KADİR İNANIR GELİYOR Bu filmlerin ikisi, Almanya prömiyeri, yedisi ise ilk kez Nürnberg'de gösterilecek.
Mehmet Eryılmaz - 09.12.2015
Antakya 3. Uluslararası Film Festivali Başlıyor
Uluslararası Antakya 3. Altın Defne Film Festivali birbirinden değerli sinema yönetmeni ve oyuncularının katılımı ile 11- 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uluslararası Antakya 3. Altın Defne Film Festivali’nin açılış galası film gösterimi ve onur ödül töreni 11 Aralık Cuma günü saat 18.00’da Antakya Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne Belediyesi ve Samandağ Belediye’sinin destekleriyle hazırlanan ve zengin etkinlik programıyla Hatay halkına sanat dolu günler yaşatacak olan festivalin Jüri Başkanlığı’nı ünlü yönetmen ve oyuncu Ezel Akay üstleniyor. Festivale 95 sinema sanatçısının katılması bekleniyor. Uzun ve kısa metraj filmlerin, belgesellerin gösterileceği ve sinema atölyesi, oyunculuk atölyesi, workshop ve paneller ile sürdürülecek çok yönlü bir festival programı Hatay halkını bekliyor. Bu yıl festivalde Uluslararası Uzun Metraj Film Kategorisi filmleri ve yönetmenleri şöyle: Bir Varmış Bir Yokmuş / Kazım Öz, Misafir / Mehmet Eryılmaz, Eksik / Barış Atay, Kar Korsanları / Faruk Hacıhafızoğlu, Yeni Dünya / Caner Erzincan, Saklı / Selim Evci, Aşkı Suzan / Murat Tüter, Çekmeceler / Caner Alper - Mehmet Binay, Dolanma / Tunç Davut, Kümes / Ufuk Bayraktar, Kasap Havası / Çiğdem Sezgin.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Eryılmaz Haberleri | Mehmet Eryılmaz Kimdir - Haberler - Mehmet Eryılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Eryılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Doğançayırlılar Başkan Kurt'u ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 08:56:21. #1.15#
title