Isparta AK Parti'de Temayül Yoklaması

Isparta AK Parti'de Temayül Yoklaması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Kongre Merkezi Salonu'nda saat 10.00'da başlayan temayül yoklaması, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç gözetiminde...

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Kongre Merkezi Salonu'nda saat 10: 00'da başlayan temayül yoklaması, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç gözetiminde yapıldı.

Salonda her ilçe için birer sandık kuruldu. İlçe delegeleri sadece üye oldukların ilçe teşkilatlarında oy kullandı. Daha önce aday adayları listesinden işaretleme yöntemiyle yapılan yoklama da bu sefer delegelerden kağıda en az bir en fazla üç isim yazarak oy kullanmaları istendi. Her ilçenin belediye başkan aday adayları da, kendi ilçesinin sandığında oy kullandı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak merkez ilçe dahil olmak üzere 13 ilçe için sandık konulduğunu belirterek, "İlçelerimizde kendi ilçe yönetimleri, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, o ilçenin beldelerinin belediye başkanları ve ilçe başkanları oy kullanacak. Merkez ilçede ise, İl Başkanlığı yönetimi, Kadın Kolları Yönetimi, Gençlik Kolları Yönetimi, milletvekillerimiz, mahalle temsilcileri sadece il için oy kullanacak. Oy kullanma işlemi tamamlandıktan sonra kullanılan oylar kapalı şekilde Genel Merkez'e götürülecek.Ayrı bir komisyon nezaretinde ve il başkanımızın gözetiminde sandıklar açılacak. Bu sonucu sadece İl Başkanımız bilecek. Daha önceden isimler işaretlenirdi Bu yıl her arkadaşımız gönlünden geçen adayı en fazla üç isim yazabilecek. Bu isim aday adayları dışında da yazabilecek. Merkez ilçe için 270, il genelinde 1100 delege oy kullanacak" dedi. - ISPARTA

Isparta AK Parti'de Temayül Yoklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title