İran-Türkiye Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Alirızabeygi Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

İran-Türkiye Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Alirızabeygi Açıklaması

AA - Haberler | Güncel
İran-Türkiye Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Alirızabeygi Açıklaması

İran Meclisi İran-Türkiye Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmed Alirızabeygi, "İlişkilerimizi her iki ülkenin faydasına olacak şekilde geliştirmek istiyoruz" dedi.

İran Meclisi İran- Türkiye Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmed Alirızabeygi, "İlişkilerimizi her iki ülkenin faydasına olacak şekilde geliştirmek istiyoruz" dedi.

Anadolu Ajansı (AA) Farsça Haberler Editörü Hikmet Gök ve Pazarlama ve Satış Müdürü Sedat Otlu ile görüşen Alirızabeygi, iki ülke arasındaki ilişkilerin birçok yönden geliştirilebilme imkanı olduğunu belirtti.

İlişkilerin gelişmesi için medyanın önemine dikkati çeken Alirızabeygi, "İki ülke arasında derin tarihi ilişkiler var. Türkiye, İran için önemli bir ülkedir. İlişkilerimizi her iki ülkenin faydasına olacak şekilde geliştirmek istiyoruz. Türkiye ile İran arasında turizm, ekonomi, yatırım, altyapı çalışmaları ve kültürel alandaki ilişkilerin geliştirilmesi için programlar üzerinde çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

TBMM Türkiye-İran Dostluk Grubu üyesi milletvekillerini İran'a davet eden Tebriz Milletvekili Alirızabeygi, özellikle iki ülke arasındaki sınır şehirlerinde faaliyet gösterecek demir yolu taşımacılığının önemine işaret etti.

İran Meclisi Haber Ajansı Genel Müdürü Mehdi Kiyayi'nin de hazır bulunduğu görüşmede, AA Farsça Haberler Editörü Gök, AA'nın faaliyetlerini hakkında bilgi verdi. Gök, şunları kaydetti:

"AA olarak dost ve kardeş iki ülke arasında medya ilişkilerinin geliştirilmesine önem veriyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları işbirliği içerisinde gerçekleştirmek istiyoruz. İran halkına Türkiye haberler ini ulaştırma noktasında önemli bir işlev gören Farsça bölümümüz de bu amaçla kuruldu."

AA - Son Dakika Haberleri