İnternette Tanıştığı Kıza Tecavüz Etti

İnternette Tanıştığı Kıza Tecavüz Etti

Nevşehir'de, sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 15 yaşındaki kıza, buluştuktan sonra götürdüğü inşaatta tecavüz etti.

İnternette Tanıştığı Kıza Tecavüz Etti

Nevşehir'de, internetteki sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 15 yaşındaki kıza, buluştuktan sonra götürdüğü inşaatta tecavüz ettiği iddia edilen 28 yaşındaki İ. D., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İşsiz olan İ. D., sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı lise 1'inci sınıf öğrencisi İ.R.Y. bir süre sanal ortamda arkadaşlık yaptıktan sonra buluşma teklif etti. İddiaya göre İbrahim Durmaz, buluşma teklifini kabul etmeyen İ.R.Y.'ye, "Eğer benimle buluşmazsan, yazışmalarımızı ve fotoğrafları internette yayınlar, ailene de gönderirim" diye şantaj yaptı. Bunun üzerine liseli kız, İl Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu Yeni Kayseri Caddesi üzerindeki bir işyerinin önünde buluşmayı kabul etti.

İbrahim Durmaz, buluştuktan sonra İ.R.Y.'yi, yakında bulunan inşaat halindeki bir apartmana zorla götürdü ve iddiaya göre burada liseli kıza tecavüz etti. İ.R.Y. eve gidince durumu annesine anlattı. Annesi de Polis Merkezi'ne giderek İ. D.'dan şikayetçi oldu.

Polisin gözaltına aldığı İ. D., sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Nevşehir E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.