İki Müzik Ustası Gazianteplilerle Buluştu

İki Müzik Ustası Gazianteplilerle Buluştu

Cihat Aşkın ve Cana Gürmen, büyüleyici müzikleriyle Gaziantep'e unutulmayan anlar armağan etti.

İki Müzik Ustası Gazianteplilerle Buluştu

Türk keman ekolünün uluslararası temsilcisi Cihat Aşkın ve ülkemizin en geniş repertuarlı piyanistleri arasında yer alan Cana Gürmen, büyüleyici müzikleriyle Gaziantep'e unutulmayan anlar armağan etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sanat etkinlikleri kapsamında Gaziantep'te ilk kez sahne alan keman ve piyano ustaları Cihat Aşkın ile Cana Gürmen, sanatseverlerin kalplerindeki en derin noktaları etkiledi.

İkili dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini yorumlarken dinleyenleri müziğin sırlar dünyasına götürdü. Usta sanatçılar konserde Klasik Batı Müziği eserlerinin yanı sıra, Anadolu ezgilerine de yer verdiler.

Kendi dalında yaptığı başarılı çalışmalar ile "Bu toprağın kemancısı" olarak anılan Cihat Aşkın, günümüzdeki klavye sanatı temsilcisi Cana Gürmen'in konseri ayakta alkışlandı.

Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonunda gerçekleşen muhteşem konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Evrim. Cengiz Ağar, Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Derya Güzelbey ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Unutulmayan konser sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve eşi Derya Güzelbey günün anısına iki usta sanatçıya Gaziantep'e özgü el işlemesi bakır tabak hediye etti.