ASIM GÜZELBEY HABERLERİ

Asım Güzelbey haber, Asım Güzelbey son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asım Güzelbey

Asım Güzelbey

Doğum Yeri Gaziantep / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1951

Asım Güzelbey Kimdir ?

Asım Güzelbey, 1951, Gaziantep doğumlu, Türk siyasetçi. 1951 Gaziantep doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini 1968'de tamamladıktan sonra 1974 yılında Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1974-1978 yıllarında ortopedi ihtisasını yaptıktan sonra İsveç'te Karolinska Hastanesi'nde diz cerrahisi eğitimi aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Asım Güzelbey - 21.07.2018
Tarihi Kentler Birliği Ünye Bölge Toplantısı
Panele, Tarihi Kentler Birliği eski başkanı AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Tarihi Kentler Birliği Onursal Başkanı Çevre Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı'nın (ÇEKÜL) Kurucusu Prof. Dr. Metin Sözen ve eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, belediye başkanları ve temsilciler katıldı.
Asım Güzelbey - 06.05.2018
Tarihi Lisenin Mezunları "Baklava Günü"Nde Buluştu
Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneğince düzenlenen etkinlik kapsamında, aralarında eski Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım'ın da bulunduğu mezunlar okul bahçesinde toplandı.
Asım Güzelbey - 05.05.2018
Şimşek ve Gül Nikah Şahidi Oldu
Nikahta damat Özkeçeci'nin şahitliğini Başbakan Yardımcısı Şimşek, Adalet Bakanı Gül, Vali Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Gaziantep Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer ve Şamil Tayyar, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ile eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Mehmet Yusuf Uncuoğlu ve Ünal Özkeçeci, gelin Şeyma Hösükoğlu'nun şahitliğini de Ali Hösükoğlu ve Ömer Gözeri yaptı.
Asım Güzelbey - 08.11.2017
Araban'da Hırsızlık Zanlıları Suçüstü Yakalandı
Edinilen bilgiye göre, Kaymakam Emin Bağlı'nın, Seydi Karakuş, Mahmut Bazlama ve Ergün Şimşek'e ait iş yerlerinden gerçekleştirilen hırsızlık olaylarının bir an önce aydınlatılması için verdiği talimatın ardından çalışmaları sıklaştıran İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, devriye sırasında Dr. Asım Güzelbey Caddesi'ndeki Mehmet Doğan'a ait iş yerinin kapısının açık olduğunu fark etti.
Asım Güzelbey - 06.11.2017
Gaziantep'in "Çılgın" Projeleri
Kent içi trafiği rahatlatmak üzere ulaşım master planı hazırladıklarını kaydeden Şahin, şehrin sıkışan noktalarını belirlediklerini ve ciddi kararlar alıp bunları hayata geçirdiklerini belirtti. Şahin, şehrin trafik sorununa kalıcı çözümler sunduklarını ifade eden Şahin, Şahinbey, Dr. Asım Güzelbey, Bedri İncetahtacı, Kahraman Emmioğlu, Karataş ve Şehirgösteren olmak üzere 6 köprülü kavşağı hizmete alarak trafik sorununu asgariye indirdiklerini vurguladı.
Asım Güzelbey - 16.10.2017
Avrupa Konseyinden Gaziantep'e "Şeref Plaketi"
Yola çıktıkları ilk günden bu yana önce insan dediklerine dikkati çeken Şahin, Gaziantep'in insani ve vicdani olarak büyük bir sınavdan geçtiğini anımsattı. Gazi şehirin büyük bir göçle karşı karşıya kaldığını ve 500 bin mülteciye de gönlünü, sofrasını açtığına değinen Şahin, ödül sürecinin Asım Güzelbey döneminde başladığını belirterek kendisine teşekkür etti.
Asım Güzelbey - 16.10.2017
Başkan Şahin'in Başarısı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen Avrupa Şeref Plaketi Ödül törenine, AB Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera, AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin ve çok sayıda AB bürokratı katıldı FATMA ŞAHİN: "YUNUS EMRE DİLİNİ YÖNETİM TARZIMIZIN BİR PARÇASI YAPTIK" Ödül töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dünyada barışın ve adaletin gittikçe zayıfladığı bir zamanda Gaziantep'in Avrupa Şeref Plaketi ödülünü almasının ayrı bir anlam taşıdığını kaydetti. Fatma Şahin, "AB, neden kuruldu? Neden bu ödüller veriliyor? Biraz, bilgilerimizi ve hafızalarımızı yoklayalım. AB, II. Dünya Savaşı sonrasında 'birlikte rahmet var' anlayışıyla kendi içerisinde birlikler oluşturdu. Üzerinden yarım asır geçmesine rağmen peki, insanlık neden acı çekiyor? AB'nin kuruluş felsefesine dönmesi şarttır. Avrupa'nın kendi içinde yaşadığı ırkçılık, islamofobi gibi birçok sıkıntıyı aşması gerekiyor. Dünya birliğine ihtiyacımızın olduğu bugünlerde Büyükşehir olarak, başkalarından beklemeden, başkalarını suçlamadan yolumuza iki tercihten birisini seçerek devam etmemiz gerekiyordu. Birisi mazeret üretmek, riskleri yönetememek, içine kapanmak; bu tercih, insanlığın kaybedeceği bir tercihti. Ama biz Yunus Emre'nin 'Gelin tanış olalım işi kolay kılalım, sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz' anlayışını Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak yönetim tarzımızın bir parçası yaptık. Gaziantep insani ve vicdani büyük bir sınavdan geçiyor. 500 bin Suriyeli mülteciye gönlümüzü ve soframızı açtık. Birçok sıkıntıya rağmen birlikte yaşıyoruz." EUROPRIZE'IN EN BÜYÜK ÖDÜLÜNÜ ALACAĞIZ Şahin şöyle devam etti: "2012'de Asım Güzelbey döneminde başvurulan Europrize ödüllerinde biz de 2015 yılında yaptığımız çalışmaların ikinci aşamasını bitirdik.
Asım Güzelbey - 16.10.2017
Avrupa Konseyinden Gaziantep'e "Şeref Plaketi"
Yola çıktıkları ilk günden bu yana önce insan dediklerine dikkati çeken Şahin, Gaziantep'in insani ve vicdani olarak büyük bir sınavdan geçtiğini anımsattı. Gazi şehirin büyük bir göçle karşı karşıya kaldığını ve 500 bin mülteciye de gönlünü, sofrasını açtığına değinen Şahin, ödül sürecinin Asım Güzelbey döneminde başladığını belirterek kendisine teşekkür etti.
Asım Güzelbey - 16.10.2017
Başkan Şahin'in Başarısı
EUROPRİZE'NİN EN BÜYÜK ÖDÜLÜNÜ ALACAĞIZ 2012'de Asım Güzelbey döneminde başvurulan Europrıze ödüllerine biz de 2015 yılında yaptığımız çalışmaların ikinci aşamasını bitirdik.
Asım Güzelbey - 24.08.2017
Risk Altındaki Çocuklar Topluma Kazandırılıyor
Şahin, merkezde tanıştığı gençlerin ne kadar doğru bir iş yaptıklarını gösterdiğini ifade ederek, "Bu işin mimarı, eski belediye başkanımız Asım Güzelbey'dir.
Asım Güzelbey - 24.08.2017
Gaziantep Sosyal Dönüşümle Başarı Hikayesi Yazdılar
Haber Mücahit YOLCU - Kamera GAZİANTEP-DHA)Sosyal dönüşümle başarı hikayesi yazdılar GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Münir Önat Çocuk ve Gençlik Merkezi'nden eğitim desteği alan çok sayıda öğrenci, başarı hikayesi yazdı. Öğrencilerin başarısıyla umutlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sizinle gurur duyuyorum, bize onur ve şeref verdiniz. Gözlerinize baktığım zaman gözünüzdeki ışık direkt kalbe gidiyor. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bizlere gösterdiniz dedi. Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı projelerle sosyal belediyecilik anlayışını değiştirdi, Türkiye'ye örnek oldu. Bu doğrultuda Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Münir Önat Çocuk ve Gençlik Merkezi, yürüttüğü çalışmalarla sosyal dönüşüme katkı sunuyor. Kentte, risk altındaki parçalanmış aile çocuklarına ulaşan merkez, onların yarım kalan eğitimlerini tamamlamasına olanak sunuyor. Gönüllü öğretmenlerle topluma yararlı birey olmasının önü açılan öğrenciler, sınavlarda aldığı başarılı sonuçlarla merkezin emeğini boşa çıkarmıyor. Eğitimlerini tamamlayarak mühendis, polis, iktisatçı, yabancı dil öğretmeni olanlar ise, vefa borcunu ödemek için merkeze gönüllü destek veriyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Münir Önat Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde, eğitim gören yaklaşık 30 çocuk ve gençle buluşup öğütler verdi. Münir Önat Çocuk ve Gençlik Merkezi'yle bir yıl önce tanışan, Halit Dağdemir isimli öğrencinin Çukurova Üniversitesi Eczacılık Bölümünü okuduğunu öğrenen Başkan Şahin'in mutluluğu gözlerine yansıdı. Dağdemir'i alkışlayan Şahin, öğrencinin başarısıyla gururlandı. Doğru ve planlı projelerin semeresini almanın haklı gururunu yaşadıklarını aktaran Başkan Şahin, başarılı olan öğrencilerin diğer arkadaşlarına rol model olduğunu ifade ederek, Gözlerinize baktığım zaman gözünüzdeki ışık direkt kalbe gidiyor. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bizlere gösterdiniz. Bu işin mimarı, eski belediye başkanımız Asım Güzelbey'dir, ancak bu işi sürdürülebilir kılmak da çok önemlidir.
Asım Güzelbey - 24.08.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Doğru ve planlı projelerin semeresini almanın haklı gururunu yaşadıklarını aktaran Başkan Şahin, başarılı olan öğrencilerin diğer arkadaşlarına rol model olduğunu ifade ederek, "Gözlerinize baktığım zaman gözünüzdeki ışık direkt kalbe gidiyor. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bizlere gösterdiniz. Bu işin mimarı, eski belediye başkanımız Asım Güzelbey'dir, ancak bu işi sürdürülebilir kılmak da çok önemlidir.
Asım Güzelbey - 16.05.2017
Samsun'da "Kültürel Mirasımız Müzeler ve Gençlik Paneli"
18 Mayıs Perşembe günü Saat 13.30'da 15 Temmuz Şehitler Parkı Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenecek olan paneli ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen yönetecek. Konuşmacılar ise eski Gaziantep Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Tarihi Kentler Birliği (TKB) Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez olacak.
Asım Güzelbey - 24.03.2017
Bölgesel İnovasyon Merkezleri İçin Başarı Kriterleri Sempozyumu
Antalya'da birçok vizyon proje ile uğraştıklarını belirten Türel, şöyle devam etti: "Bizim de çılgın bir projemiz var. Boğaçayı Projesi ile nehrin etrafındaki düzenlemelerle karaya doğru yeni bir sahil kazandırıyoruz. Kanal İstanbul bir çılgın proje ise aşağı yukarı onun uzunluğunda, daha bile fazla uzunlukta ve ondan daha geniş bir kanal projesini kazandırıyoruz. Bunun yanı sıra sinema stüdyoları, sahil projesi gibi şehrin vizyonunu zenginleştirecek, şehre katma değer sağlayacak projeler yürütüyoruz. Eskiden çöpümüzü düzenli depolama ya da vahşi depolama dediğimiz şekilde şehrin dışına taşırken, şimdi artık inovasyonla çöpten elektrik elde eden bir şehre dönüşmeye başladık. Bu inovatif belediyeciliğin de güzel örneklerinden bir tanesi. Biz Antalya'da birkaç ay sonra bunu inşallah başarmış olacağız." Panelde, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey de belediyecilikte inovasyonla ilgili deneyimlerini paylaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Asım Güzelbey Haberleri | Asım Güzelbey Kimdir - Haberler - Asım Güzelbey haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Asım Güzelbey kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika | Gazi şehirde insan odaklı yeni mobil uygulamalar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 22:16:32. #1.16#

title