Ihlara Haberleri

Ihlara haber, Ihlara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ihlara - Dün
Vali Aydoğdu: "Aksaray İçin Yeni Bir Yol Haritası Belirliyoruz"
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kentin marka şehir olarak anılması ve sahip olduğu potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilerek tanıtımının en iyi şekilde yapılması için yoğun bir çalışma dönemine gireceklerini söyledi.
Ihlara - 05.06.2021
Şehit Şahin Sarılmaz Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı
Zeytin Dalı Harekat Bölgesinde keşif ve gözetleme görevini ifa ederken teröristler tarafından yapılan roketatarlı saldırısı sonucu şehit olan P. Uzm. Çvş. Şahin Sarılmaz Güzelyurt İlçesine bağlı Ihlara Kasabasında dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
Ihlara - 04.06.2021
İşte 9. ve 11. yüzyıla ait insan ve hayvan mumyaları
İşte 9. ve 11. yüzyıla ait insan ve hayvan mumyaları Aksaray Müzesi'nde sergilenen 9. ve 11. yüzyıla ait insan ve hayvan mumyaları özel cam vitrinlerde bozulmadan korunurken, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor Aksaray'da müzede sergilenen 9. ve 11.
Ihlara - 05.05.2021
"Kapadokya'nın incisi Ihlara Vadisi" sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan turistlere kaldı
Dünyanın en büyük kanyonları arasındaki Ihlara Vadisi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmadan muaf tutulan turistler, tarihi ve doğal güzelliklerin keyfini çıkarıyor.
Ihlara - 29.01.2021
Sanal müzelerin ziyaretçi sayısı 10 ayda 12 milyona ulaştı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında hayata geçirilen sanal müze uygulamasıyla Türkiye'nin en büyük 32 müze ve ören yeri ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ndeki Milli Mücadele Sergisi 12 milyon kez ziyaret edildi.
Ihlara - 19.01.2021
Ihlara Vadisi "Beyaz gelinliğini" giydi
Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması nedeniyle adeta açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi, beyaz örtüye bürünmesiyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.
Ihlara - 29.12.2020
Son dakika haberleri | Müzeler, kapılarını sanal ortamda 24 saat açık tuttu
Son dakika gündem haberine göre Mart ayından itibaren Türkiye'de de etkisini göstermeye başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla kapanan önemli müzeler, eserlerini sanal ortama taşıdı.
Ihlara - 08.11.2020
Sağlık çalışanlarının bulunduğu otomobil Ihlara Vadisi'ne uçtu
Aksaray'da içerisinde iki sağlık görevlisinin bulunduğu otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Ihlara Vadisi'ne uçtu.
title