İHH Balıkesir Şubesinden Kilis Baskınına Tepki

İHH Balıkesir Şubesinden Kilis Baskınına Tepki

İHH Balıkesir Şubesinden Kilis Baskınına Tepki
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Balıkesir Şubesi, Kilis İHH'ya yapılan polis baskınını kınadı.

İHH Balıkesir Şubesi, Kilis İHHA'ya yapılan polis baskınını kınadı.

Memur-Sen Balıkesir Temsilciliğinde düzenlenen basın toplantısında, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Balıkesir Şubesi, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanları ortak bir açıklama yaparak İHH'nın KilisoOfisine yapılan baskını sert bir dille kınadılar. İHH yetkilisi Mustafa Memiş, Kilis ofisine baskın yapılmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi. Mustafa Memiş'in basın toplantısına Memur-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Mustafa Erol, Eğitim Bir-Sen Başkanı İbrahim Ethem Yılmaz, STK temsilcileri de katılarak destek verdiler.

"İHH MÜSLÜMAN ÜLKELERE YARDIM AMACIYLA KURULDU"

Mustafa Memiş, İHH'nın 21 yıl önce Bosna'da Sırp zulmü ve mezalimine karşı kurulmuş, Müslüman ülkelere yardım amaçlı bir kuruluş olduğunu vurguladı. Kilis ofisine yapılan baskın ile kuruluşun itibarının hedef alındığının altını çizen Mustafa Memiş, "Din, dil, ırk, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın dünyanın her yerinde doğal afetler başta olmak üzere, savaş ve barış ortamlarında karşılıksız yardımlarla kimsesizlerin kimsesi olan yardım kuruluşları, insanlık adına nöbet tutan gönül insanlarından meydana gelmektedir. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın dört bir yanındaki yardım çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmış İHH'ya yönelik 'Suriye'deki mazlum Türkmenlere dağıtılmak üzere gönderilen bir TIR'ın içinde söz konusu kuruluş tarafından silah ve patlayıcı taşındığı' iddiasının gerçek olmadığının ortaya çıkmasından sonra şimdi de El- Kaide bağlantısı olduğu iddia edilen bir kişiyi ararken söz konusu yardım kuruluşuna ait Kilis ofisine baskın yapılması ve kuruluşun itibarının hedef alınması asla kabul edilemez bir durumdur" diye konuştu.

İHH'nın kimsesizlerin dostu olduğunu söyleyen Mustafa Memiş, açıklamasında; Balıkesir halkının 2013 ve 2014 yılların da Suriye'ye insani yardım amaçlı 7 Tır yardım malzemesi gönderdiğini, bu TIR'ların Reyhanlı'da toplandığını, yardımların buradan Suriye'ye insani yardım olarak ulaştırıldığını kaydetti. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title