Hollanda'yla Yaşanan Kriz Sonrası CHP Tüm Yurt Dışı Programlarını İptal Etti

Hollanda'yla Yaşanan Kriz Sonrası CHP Tüm Yurt Dışı Programlarını İptal Etti

Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesinin ardından CHP yönetimi tüm yurt dışı programlarını iptal etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesine tepki gösterdi. CHP yönetimi de tüm yurt dışı programlarını iptal etti.

KILIÇDAROĞLU: ASLA DOĞRU BULMUYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hollanda'ya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesi asla doğru değil. Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar. Hem 'demokratım' diyeceksin hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanının uçuş iznini iptal edeceksin. Asla bunu doğru bulmuyoruz, yanlış" dedi.

"HER TÜRLÜ YAPTIRIMI YAPABİLİRLER"

Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, "Eğer Hollanda benim uçuş iznimi iptal ederse, eğer böyle bir şey yaparlarsa, ekonomik ve siyasi, bizim Hollanda'ya karşı yaptırımımız çok ağır olur" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Her türlü yaptırımı yapabilirler, bu Türkiye'nin hakkıdır" ifadelerini kullandı.

YURT DIŞI PROGRAMLARI İPTAL

Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin Türk bakanların programlarına izin vermemesinin ardından CHP de tüm yurt dışı programlarını iptal etti. CNN TÜRK'e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Berlin'de yapmayı planladığı toplantıyı iptal ettiğini açıkladı.