HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin'e 3 birleşim ceza - Haberler
Haberi Paylaş

HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin'e 3 birleşim ceza

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Politika

Bütçe görüşmeleri sırasında HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, konuşmasının sonunda kürsüden "Kürdistan'a özgürlük" dedi. Bu sözlerin ardından Maçin'e, Anayasa ve İçtüzük'e aykırı söz ve davranışta bulunmaktan TBMM Genel Kurulu'na üç birleşim katılmama cezası verildi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı'nın bütçeleri görüşülürken, HDP Grubu adına söz alan Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, konuşmasının sonunda kürsüden, "Kürdistan'a özgürlük" ifadesini kullandı.

3 BİRLEŞİME KATILMAMA CEZASI VERİLDİ

Verilen arada TBMM Başkanvekili Süreyya Şadi Bilgiç tutanakları kontrol ettikten sonra, Anayasa ve TBMM İçtüzük'ün ilgili maddelerini hatırlatarak, Maçin'e 3 birleşim çıkarma cezası verildiğini duyurdu. Bilgiç, HDP'li Maçin'e kürsüden savunma hakkını kullanıp kullanmayacağını sordu. Savunma hakkını kullanmayacağını söyleyen Maçin için alınan karar oylandı. Kabul edilen kararla Maçin'e Genel Kurul'a 3 birleşim katılmama cezası verildi. Maçin, kararın oylanmasının ardından Genel Kurul'dan ayrıldı.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Meclis'te "Kürdistan'a özgürlük" diyen HDP'li vekile ceza kararı çıktı

title