Hatem Hastanesi Doktor ve İdarecilerinden Anne Adaylarına Gebelik Eğitimi - Haberler
Haberi Paylaş

Hatem Hastanesi Doktor ve İdarecilerinden Anne Adaylarına Gebelik Eğitimi

Hatem Hastanesi Doktor ve İdarecilerinden Anne Adaylarına Gebelik Eğitimi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Gaziantep’te Özel Hatem Hastanesi tarafından organize edilen bilgilendirme ve bilinçlendirme projeleri kapsamında halka açık olarak ’Gebelik Eğitim Sınıfı 2’ programı düzenlendi.

Gaziantep'te Özel Hatem Hastanesi tarafından organize edilen bilgilendirme ve bilinçlendirme projeleri kapsamında halka açık olarak 'Gebelik Eğitim Sınıfı 2' programı düzenlendi.

Özel Hatem Hastanesi tarafından 3 gün aralıklarla düzenlenen gebe eğitim sınıfı programında, gebe eğitiminin amacı, doğum öncesi dönem, gebe psikolojisi, gebelikte beslenme, doğum, lohusalık dönemi ve lohusa psikolojisi, bebeğin ilk yılı, 0-2 yaş bebek gelişimi, aşılar ve tarama testleri, anne sütü ve etkin emzirme, emzirme döneminde beslenme, gebelik egzersizleri, doğuma hazırlık, gebelik rehabilitasyonu ve beslenme danışmanlığı konuları anlatıldı. Özel Hatem Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Hüseyin Esen, Kalite Yönetim Direktörü Zuhal Ökmen, Bebek Hemşiresi Çiğdem Akpınar, Başhemşire Hacer Bilgin, Enfeksiyon Hemşiresi Nejla Kaya, Diyetisyen Saadet Tayşi, Fizyoterapist Aydan Niziplioğlu'nun verdiği eğitimlerle, gebelerin bilinçlenmesine katkı sağlanarak, doğumdan önce ve doğumdan sonra da izlenecek yol haritası hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca eğitimlerle bilinçli gebelik, bilinçli doğum konularında en sağlıklı bilgileri, direkt muhataplarına ulaştırılması hedeflendi. Merak edilen soruların cevaplarını da konunun uzmanlarından alan gebe ve yakınları, oldukça başarılı bir eğitim olduğunu vurguladı. Gebelerin eğitimlerle bilinçlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Özel Hatem Hastanesi Başhekimi Dr. Sermet Kileci, "Bu eğitim aracılığıyla acaba dediğiniz her sorunun cevabını alıp, takıldığınız hususlarla aydınlanmanız bizim için oldukça önemli. Eğitime soru, cevap şeklinde interaktif bir katılım sağlamanız gebelik konusunda bilinçlenmenizde en önemli adımdır. Gebelerimiz normal doğumdan korkmamalıdır. Sezaryen yerine önemli bir durum olmadığı sürece normal doğumu tercih etmelidir. Bu bağlamda halka açık olarak düzenlemiş olduğumuz gebe eğitimi projemizi devam ettireceğiz" dedi.

Program, eğitimi tamamlayan anne adaylarına Başhekim Kileci tarafından sertifika verilerek tamamlandı. - GAZİANTEP

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Gaziantep, Bebek, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title