Hatay'da "Yeryüzü Sofrası" Kuruldu
Haberler » Yerel » Hatay'da "Yeryüzü Sofrası" Kuruldu - Haberler

Hatay'da "Yeryüzü Sofrası" Kuruldu

Antakya Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda kurulan iftar sofrası 5 bini yakın vatandaşı ağırladı.

Hatay'da

Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda kurulan iftar sofrası 5 bini yakın vatandaşı ağırladı.

Platform adına , yaptığı açıklamada, "Biz Antakya dayanışması olan 50 yıl süren direnişten sonra Antakya'da barış kardeşlik eşitlik adına açtık. Amacımız 'daki tüm halkların kardeş olduğunu bu direnişin haklı taleplerini ifade etmek için buraya geldik. 50 gün süren direnişin yasaklı alanların açıklaması Abdullah'ın failinin bulunması ve son operasyonda olarak tutuklu arkadaşların serbest bırakılması istiyoruz" dedi.

Barış ve kardeşlik çağrısında bulunan Karasu, "Manevi değerlere uygun şekilde organize ettik el birliğiyle kuruluyor. Bu ülkede yaşayan herkesin haklarına saygı gösterilmeli. Özgürlük eşitlik adına bu direnişi sürdüreceğiz" dedi.

Yazar İhsan Eliaçık'ın duasıyla açılan iftara CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, M.Ali Edipoğlu, EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. - HATAY

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler