Hande Yener - Carpe Diem (Anı Yaşa) şarkı sözleri nelerdir? Carpe Diem sözleri nelerdir? Şarkı hakkında bilgiler

Hande Yener - Carpe Diem (Anı Yaşa) şarkı sözleri nelerdir? Carpe Diem sözleri nelerdir? Şarkı hakkında bilgiler

Hande Yener - Carpe Diem (Anı Yaşa) şarkı sözleri nelerdir? Carpe Diem sözleri nelerdir? Şarkı hakkında bilgiler
Haberler.com - Haberler | Gündem

Hande Yener'in yeni şarkısı çıktı! Bugün 2 Ekim 00:00 tarihinde Carpe Diem şarkısının klibi Youtube platformunda yayınlandı. Kısa sürede binlerce izlenme alan şarkının sözleri merak konusu oldu. Peki Carpe Diem sözleri nelerdir? Şarkı hakkında bilgiler nedir?

Carpe Diem sözleri çok merak ediliyor. Ayrıca Carpe Diem ne demektir o da merak edilmektedir. Şimdi Hande Yener'in Carpe Diem şarkısının tüm sözlerine göz atalım.

CARPE DİEM (ANI YAŞA) ŞARKI SÖZLERİ NELERDİR?

Biliyor

Biliyor biliyor

O beni iyi biliyor

Kararım

Galiba bu sefer

Sahiden bitiyor

Sıkı sıkı tutamadı elimi

Sürekli yere düşüyor

Aramızı bulamadık

İnsan yanında

Yalnız geziyor

Bir dakika

Dedi ruhum seni mi çekicez her dakika

Sokakta hep bir sevimsiz

Bir bunalım yatakta

Aklımda yeni bir formül var

Hayata karşı

Doldurma bırak anı yaşa

Kendini doldurma

Geçiyor

Geçiyor her şey

Yerine yenisi geliyor

Alışır zaman her yöne çıkan

Yeni kapılar açıyor

Bir yanımızı neşesi

Bir yanımızı belası sarıyor

Canımızı kime kaptırsak

Hep canımızı sıkıyor

HANDE YENER - CARPE DİEM ŞARKISI HAKKINDA BİLGİLER

Hande Yener'in yeni şarkısı Carpe Diem Youtube kanalında yayınlandı. Şarkı çıkalı henüz 30 dakika olmuştur. Haliyle şuanda izlenme ve beğeni sayısı düşüktür. Fakat ilerleyen zamanlarda şarkının yüksek izlenmeye ulaşması bekleniyor. Şarkının sözü ve klibi hakkında bilgiler şu şekilde:

Söz & Müzik : Berksan

Düzenleme : Misha

Klip Yönetmeni : Aytekin Yalçın

CARPE DİEM NE DEMEK?

Carpe diem, Latin edebiyatının ünlü ozanı Horatius'un bir dizesinde geçen (Od'lar I, xi?) gününü gün et, zamanın tadını çıkar, günü yakala, anı yaşa veya günü yaşa gibi anlamlardaki özdeyiş.

Bu özdeyiş hazcı felsefenin bir savunucusu gibi gözükse de aslında gelecek hakkında endişelenmek yerine yaşanılan anın değerine vurgulamak için yapılan bir uyarıdır. 19. yüzyıl başlarında Byron'ın yapıtlarında sık sık geçen "günü yakala" (seize the day), deneyimdeki hazzı, yaşanmış yaşanmıştaki önemi gözden kaçırmamayı salık verir. Kimi Hristiyan manzumelerindeyse "günü anlamlı yaşa" anlamında kullanılan özdeyiş, insanların bedenlerini uykuya hazırlamak yerine, ruhlarını ölüme hazırlamaları gerektiğini vurgulama konusunda örtük bir uyarı barındırır. Yarının (geleceğin) ne olacağı bilinmediği için, içinde bulunulan zamanın kıymetinin bilinmesi, yarına (geleceğe) mümkün olduğunca az güvenilmesi gerektiği vurgusu var.

Bu sözün çok geçtiği Ölü Ozanlar Derneği filminde "Sadece bir tane hayatınız var ve şimdi yapmayacaksınız da ölünce mi yapacaksınız?" ifadeleri ile anın değerinin bilinip ona göre hareket edilmesi gerektiği anlatıyor.

HANDE YENER KİMDİR?

Makbule Hande Özyener (d. 12 Ocak 1973), bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı. Çıkış yaptığı 2000'lerin başından itibaren pop listelerinde üst sıralara yükselen şarkılarıyla Türk pop müziğinde kendine yer edindi. Müziğinin yanı sıra kıyafetleri ve değişkenlik gösteren imajıyla da adından bahsettirdi. Zaman zaman müzikal tarzında da değişiklikler yaptı; bir dönem pop müzikten elektronik müziğe geçiş yapsa da bu dönem kısa sürdü ve tekrar pop müzik yapmaya başladı. Kariyerindeki değişken adımları köşe yazarları tarafından birçok kez incelenerek yorumlandı, meslektaşı Demet Akalın ile yaptığı atışmalar Türkiye'de magazin gündemini sık sık meşgul etti.

Kadıköy, İstanbul'da doğan Hande Yener, ortaokul eğitimi sonrasında ailesi konservatuvara gitmesine izin vermeyince Erenköy Kız Lisesi'ne başladı ancak bu okulu ikinci sınıfta terk ederek evlendi. Küçük yaşlarından beri hayalini kurduğu şarkıcılığı yapabilmek için yirmili yaşlarının başında Sezen Aksu'ya ulaşmaya çalıştı ve tezgâhtarlık yaptığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Aksu'yla tanıştı. Aksu'nun yanında bir dönem geri vokallik yaptıktan sonra Altan Çetin ile çalışarak hazırladığı ilk stüdyo albümü Senden İbaret'i 2000 yılında yayımladı. Bu albümün ardından MÜ-YAP sertifikalı Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002), Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004) ve Apayrı (2006) dahil olmak üzere çeşitli başarılar yakalayarak 2000'lerin en iyileri arasında gösterilen albümler hazırlayıp satışa sundu. Nasıl Delirdim? (2007) albümüyle tarzını elektronik müziğe kaydırarak birkaç albümünde pop müzikten uzaklaştı. Kariyerinin ilk on yılını oluşturan bu dönemde "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Acele Etme", "Kırmızı", "Kelepçe", "Aşkın Ateşi", "Kibir" ve "Romeo" gibi birçok şarkısı Türkiye'de listelerin üst sıralarına çıktı.

Şarkıcının elektronik müzik dönemindeki çalışmaları eleştirel övgü yakalasa da pop müziğe kıyasla ticari kayıp yaşamasının önüne geçemedi ve bu durum yapım şirketleriyle de çeşitli sorunlar yaşamasına yol açarak iki kez yapım şirketi değiştirmesiyle sonuçlandı. Böylece Yener, elektronik müzik dönemini birkaç yıl içinde noktalayarak Hande'ye Neler Oluyor? (2010) albümüyle hem pop müziğe hem de pop listelerine geri döndü. Kariyerinin ikinci pop dönemindeki albümleri sık sık ilk dönemindeki albümlerle kıyaslanarak karışık eleştiriler toplasa da özellikle Mükemmel (2014) ve Hepsi Hit (2016-17) albümlerinden çıkan birçok şarkısı ülkesinde yılın en çok dinlenen pop şarkıları arasına girdi. Bu yıllarda "Bodrum", "Ya Ya Ya Ya", "Naber", "Sebastian", "Mor", "Bakıcaz Artık" ve "Beni Sev" gibi birçok şarkısı Türkiye'de listelerin üst sıralarına çıktı.

Yener, hayranı olduğu Madonna başta olmak üzere birçok isimden etkilendi. İmajı, klipleri ve canlı performansları Madonna'nın da aralarında bulunduğu çeşitli şarkıcılarla benzer bulunarak sıkça karşılaştırıldı. Türkiye'de 2000'li yıllarda tek bir albümü bir milyondan fazla satan az sayıdaki şarkıcıdan biri olarak kayıtlara geçti. 2013'te YouTube'da en çok izlenen Türk şarkıcı oldu. 2000'lerin sonunda birkaç yıl ülkesinde gey ikonu olarak anılan Yener, bu süreçte Türkiye'de LGBT haklarının ilerlemesini talep eden bazı açıklamalar yaptı ancak sonraki yıllarda LGBT konularında sessiz kalması üzerine eleştirilerle karşılaştı. 2010'ların ikinci yarısında iş hayatına atıldı ve dönemsel olarak çeşitli gece kulübü ve plajların işletiminde görev aldı. Bugüne kadar beş Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.

Haber Yorumları (3)
HANDE YENER: Bu şarkıyı her kış uykusu da ben ölmedim
HANDE YENER: Bu şarkıyı yaptım hayatımla ilgili dır
EDA YENER: Tek kelimeyle muhteşemdi çok sağolun
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title