Haluk Özener Haberleri

Haluk Özener haber, Haluk Özener son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haluk Özener - 17.08.2021
Kandilli Rasathanesi'ndeki 258 deprem kayıt sensörüyle tüm Türkiye gözlemleniyor
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, enstitünün güncel teknolojileri yakından takip ederek son yıllarda büyük ilerlemeler kaydettiğini belirterek, "Kandilli'deki binamızda bulunan 258 deprem kayıt sensörüyle tüm...
Haluk Özener - 27.05.2021
Başkan Selvitopu Karabağlar'daki çalışmaları dijital kurultayda anlattı
Etkinliğin, Prof. Dr. Aydın Üstün moderatörlüğünde yapılan "İnsan Çevre Etkileşiminde Afetler ve Yönetimi" başlıklı oturumunda konuşan Başkan Selvitopu, Karabağlar'da konuyla ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar ve hedeflenen projelerle ilgili sunum yaptı. Oturumda ayrıca Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Haluk Özener - 25.11.2020
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
Komisyon, AFAD Başkanı Güllüoğlu, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Koordinatörü Erdal Turgut, MTA Genel Müdürlüğü Jeoloji Etütleri Dairesi Yer Bilimleri Araştırmaları Koordinatörü Doç. Dr. Selim Özalp, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.
Haluk Özener - 31.10.2020
Kandilli Rasathanesi: "Artçıların 15 gün kadar sürmesi bekleniyor"
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İzmir depremine ilişkin, "1 buçuk saatte 21 tane deprem kaydettik. Depremler artmakta, artçıların da 1 hafta 15 gün kadar sürmesi bekleniyor" dedi.
Haluk Özener - 30.10.2020
Kandilli Rasathanesi İzmir'deki depremi değerlendirdi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İzmir'de meydana gelen depremde ilk izlenimlere göre yaklaşık 30-40 kilometrelik bir fayın kırıldığını belirterek, "Yaklaşık 1,2 metrelik bir yer değiştirme var. Normal faylanma depremi." dedi.
Haluk Özener - 30.10.2020
Kandilli Rasathanesi'nde deprem açıklaması (1)
BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener; İzmir'de meydana gelen depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Haluk Özener - 21.08.2020
AFAD'dan "Afet riskini anlamak" paneli
AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu moderatörlüğünde, AFAD Başkanlığı Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen panele, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve AKUT Derneği Başkanı Recep Şalcı konuşmacı olarak katıldı.
Haluk Özener - 17.08.2020
KANDİLLİ RASATHANESİ'NDE DEPREM TOPLANTISI (2)
Prof. Dr. Haluk Özener,"1 yıl içinde, 0.2'den büyük olan depremlere baktığımızda da Marmara denizinde bin 306 deprem kaydettik" "1999 yılında Türkiye'deki tüm depremleri 30 istasyondan takip edebiliyorduk.
Haluk Özener - 07.07.2020
Prof. Dr. Haluk Özener "Beklenen İstanbul Depremi Paneli"nde konuştu Açıklaması
Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Marmara Denizi'nde bir deprem olursa 7,2'lik bir enerji var. Biz bunu hep söylüyoruz.
Haluk Özener - 14.06.2020
KANDİLLİ RASATHANESİNDE BİNGÖL DEPREMİ AÇIKLAMASI
Haber-Kamera: Ertan KILIÇ-Ozan URAL / İstanbul DHABingöl'de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, açıklamalarda bulundu.
Haluk Özener - 27.01.2020
Elazığ depremi uyardı: Riski tespit edin!
Her deprem sonrası ortaya çıkan bu acı tablo, yapı stoğunun sağlamlığı tartışmasını yeniden gündeme getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na göre, birinci derece deprem kuşağında bulunan Türkiye'deki 7 milyona yakın yapı dayanıksız. Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Elazığ depremi sonrasında yaptığı açıklamada, yaşanan can ve mal kayıplarını yapı stoğunun iyi olmamasına bağladı.
Haluk Özener - 25.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ-20
KANDİLLİ RASATHANESİ'NDE DEPREM AÇIKLAMASI Boğaziçi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Müdür Yardımcısı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haluk Özener Haberleri | Haluk Özener Kimdir - Haberler - Haluk Özener haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Haluk Özener kimdir, hayatı ve biyografisi. Kandilli Rasathanesi'ndeki 258 deprem kayıt sensörüyle tüm Türkiye gözlemleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 03:43:50. #1.16#

title