Dostlukları, Bu Kez Eğitimde Buluştu!

Dostlukları, Bu Kez Eğitimde Buluştu!

50 yılı aşkın bir süredir hem sahnede, hem de özel yaşamlarında çok iyi iki dost olan, usta tiyatrocular Haldun Dormen ve Göksel Kortay; Sahne Tozu Tiyatrosu Tiyatro Akademisi'nin yeni sezon eğitimlerinde de bir arada!

Dostlukları, Bu Kez Eğitimde Buluştu!

Haldun Dormen'in oyunculuk, müzikal ve genel kültür, Göksel Kortay'ın ise oyunculuk, diksiyon ve sahne uygulamaları dersleri vereceği eğitimler, Kasım ayında Nişantaşı Şubesi'nde başlıyor.

Çağlar İşgören tarafından 2005 yılında İzmir'de kurulan ve sanat danışmanlığını Haldun Dormen'in üstlendiği Sahne Tozu Tiyatrosu; Aralık 2015'te ise İstanbul Nişantaşı şubesini açarak Türk tiyatrosunun en önemli sanatçılarından Haldun Dormen ve Göksel Kortay ile eğitimlerine başladı.

Sahne Tozu Tiyatrosu Tiyatro Akademisi Nişantaşı Şubesi, 2016-2017 sezonunda ise yine usta isimlerden oluşan dev eğitmen kadrosuyla öğrencilerini bekliyor. Bu yıl "Master Class" eğitimleri verecek olan akademinin kadrosuna yeni sezonda; Haldun Dormen ve Göksel Kortay'ın yanı sıra Zerrin Tekindor, Zafer Ergin, Selçuk Yöntem, Kandemir Konduk ve Selçuk Borak katıldı.

Haldun Dormen'in oyunculuk, müzikal ve genel kültür, Göksel Kortay'ın ise oyunculuk, diksiyon ve sahne uygulamaları dersleri vereceği eğitimler Kasım ayında başlayacak. Haziran ayının sonunda tamamlanacak olan 8 aylık eğitim sezonunun bitiminde öğrencilere; Sahne Tozu Tiyatrosu Tiyatro Akademisi Nişantaşı Şubesi'nden eğitim aldığına dair, eğitmenin imzası bulunan bir belge verilecek.

Her sınıfın kontenjanı 25 kişi olan eğitimlerde, her bir eğitmenin sınıfı için ayrı kayıt yapılması gerekiyor. Başvuruları başlayan dersler için başvuru yapan öğrenci adayları, kayıt öncesinde sözlü mülakata tabii tutuluyor.

Haldun Dormen'in 2 ayrı kur olarak verdiği dersleri her Çarşamba 15:00–18:00 ve 18:30–21:30 saatleri arasında, Göksel Kortay'ın tek bir sınıf olarak verdiği dersler ise her Salı 18:30–21:30 saatleri arasında Sahne Tozu Tiyatrosu Tiyatro Akademisi Nişantaşı Şubesi'nde gerçekleşecek.