Hacıosmanoğlu: "Tff Kurulları Hiç Bir Zaman Adaletli Olmadı"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurullarının hiç bir zaman adaletli olmadıklarını belirterek, verdikleri cezayla ne kadar yanlı bir tutum içinde olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Hacıosmanoğlu:

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurullarının hiç bir zaman adaletli olmadıklarını belirterek, verdikleri cezayla ne kadar yanlı bir tutum içinde olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bir televizyon programına katılarak gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurullarının adaletine güvenmediklerini belirten Hacıosmanoğlu, "Hiçbir zaman adaletli olmadılar. Onlar adaletsizliğin temsilcileri bunu her zaman söylüyoruz. Durmadan ceza veriyorlar bize, versinler. Trabzon'da yaşanan olayların cezalarının karşılığı bellidir. Bunların cezayı abartmaları ne kadar yanlı olduklarının bir göstergesi. Onların almış olduğu kararlara üzülmüyoruz. Trabzonspor'un gasp edilen hakları hala onlarda duruyor. Bizim beklediğimiz 3-4 maç civarlarındaydı. Bize verdikleri ceza normal kuralların dışında bir ceza. Normalde onların vermiş olduğu cezalara hiç bir şekilde itiraz etmeyecektik ama bu kadar ağır bir ceza olunca ve önümüzdeki sezona sarkıyorsa demek ki, bir şeyleri dizayn ediyorlar. Onun için gerekli itirazları yapacağız. Duruşmalı isteyeceğiz ve onların gözlerine bakarak soracağız bu cezaların nasıl verildiğini ve nasıl onaylandığını kendilerinden dinleyeceğiz" dedi.

"HUKUK MÜCADELEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE VERİYORUZ"

Maçta yaşananların kendilerini elbette üzdüğünü belirten Hacıosmanoğlu, "Hak arama noktasında biz hukuk mücadelemizi en iyi şekilde veriyoruz bundan kimsenin endişesi olmasın. Sahada bunları yapmayalım. Sahada gücünü kullanamayan pozisyonuna düşmeyelim. Şike sürecini hem yurt içinde hem yurt dışında belirlediğimiz etkin hukukçularla takip ediyoruz. Orada olumsuz bir durum ile karşılaşmayacağız" diye konuştu.

"TARAFTAR GRUBU OLMAYACAK"

Hacıosmanoğlu, bundan sonra taraftar grupları diye bir şey olmayacağını belirterek, "Bağımsız hareket eden tribünlerden herhangi bir olay yaşanmazken, kulüpten indirimli bilet alan ve Trabzonspor'un sahibi görünen taraftarların olduğu yerden olayların çıkması oldukça manidardır. Taraftar gruplarının değil de bütün Trabzonsporluların olacağı bir grubu sağlayacağız. Biz bunu zaten önümüzdeki sezonlar hazırlayacaktık ama bu maçta yaşananlar bunu öne almamız gerektiğini bize gösterdi. Trabzonspor, tribünlerinde Trabzonspor sevdalıların grubu olacak. Onun dışında grup olmayacak" şeklinde konuştu.

"BU ADALETSİZLİĞİ GİDERMEYENLERE GEREĞİNİ YAPIP, AYRILACAĞIM"

Hak arayışını Trabzonspor lehine sonuçlandıramadıkları zaman başkanlık koltuğunda oturmayacağını belirten Hacıosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Adalet ve hak arayışı eksilmez, bana göre artarak devam eder. Bu hak arayışını Trabzonspor lehine sonuçlandıramadığımız zaman o koltuklarda oturma hakkımızın bulunmadığını biliyoruz ve oturmayacağız. İnsanlar bizden İstanbul'da dev yürüyüş yapmamızı istiyor. Bizim hak arayışımız sürüyor ve olumlu bir gidişatı var. Çocukluktan beri hayal ettiğim ve cenabı Allah'ın bana nasip ettiği bu koltukta oturmam. Almış olduğum aile terbiyesi de bunu müsaade etmez. Bu adaletsizliği gidermeyenlere gereğini yapıp da ayrılacağımı Trabzonspor sevdalıları iyi bilsin."

"KULAÇOĞLU'NA İHTİYACIMIZ VARDI"

Trabzonspor'da Atay Aktuğ döneminde genel müdürlük görevi yapan, başkanlık seçimlerinde Hakan Kulaçoğlu'nun listesinde yer alan Burak Gürdal'ın kulüpte görev almasıyla ilgili olarak ise Hacıosmanoğlu, "Burak Gürdal bilgi birikimi olan bir kardeşimiz. Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra Manisa'da çiftlik kurdu ve çiftlik ağası oldu. 2 bin dönüme yakın bir çiftliği var ve önemli bir tarım işi yapıyor. Profesyonel bir ekip kurulması için kendisine ihtiyacımız olduğunu ilettik. Sağ olsun bizi kırmadı ve ücret almadan çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Eski Genel Müdür Sinan Zengin'in de geri döneceği şeklindeki iddialar için ise Hacıosmanoğlu, "Burak Gürdal'ın bu konudaki tecrübesine güveniyoruz. Sonuçta bu kararlar yönetim kurulunda verilecek olan kararlardır. Bize ne öneri getirirse arkadaşlarımızla paylaşırız ve arkadaşlarımız da kabul ederse gereğini yapırız" dedi.

"ÖNEMLİ OLAN MÜCADELE ETMEK"

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fransız oyuncu Malouda'nın sağlık sorunu dışında başka bir sorunu bulunmadığını belirterek, "Benim bildiğim sağlık sorunu var. Onur dışında bir bilgim yok" açıklamasını yaptı.

Sivasspor maçından 3 puan beklediklerini belirten İbrahim Hacıosmanoğlu, "Sivasspor'un eksiklerinin olması önemli değil. Önemli olan Trabzonspor'un sahada futbol oynaması. Oynadığı zamanda neler yapacağını gösterdi. Bizim için sahada olan mücadele etmek önemli. İyi mücadele ederek Trabzonspor 3 puan kazandırırlar" diye konuştu. - TRABZON

Kaynak: İHA