Haberler

Berdan Mardini kimdir? 2023 Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı Berdan Mardini kaç yaşında, nereli?

Gündem Haberleri

Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı özel bölümünde dikkat çeken isimlerden birisi olan Berdan Mardini kimdir? Sorusu, birçok izleyici tarafından araştırılıyor. Şarkılar Bizi Söyler Berdan Mardini kaç yaşında, nereli? Sorularını yanıtladık. Peki, Berdan Mardini kimdir? 2023 Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı Berdan Mardini kaç yaşında?

Berdan Mardini kimdir? Sorusu, 2023 Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı özel programına konuk olması sebebi ile birçok izleyici tarafından merak ediliyor ve yoğun ilgi görüyor. 2023 Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı programının fragmanı ile programda yer alacağı belirtilen Berdan Mardini kimdir? 2023 Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı Berdan Mardini kaç yaşında, nereli? Sorularını merak eden kullanıcılarımız için yanıtladık. Peki, Berdan Mardini kimdir? 2023 Şarkılar Bizi Söyler Yılbaşı Berdan Mardini kaç yaşında, nereli?

BERDAN MARDİNİ KİMDİR?

Berdan Mardini 5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Mardini, abasının devlet memuru olması nedeniyle çocukluğunu farklı şehirlerde geçirdi. Ailesi aslen Mardinlidir. Diyarbakır'da başladığı ilkokul eğitimine Isparta'nın Gelendost ilçesinde devam eden Berdan Mardini, o yıllarda tiyatro ve müzik gibi faaliyetlere ilgilendi, ses yarışmasına katıldı. Babasının emekli olmasından sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşen Mardini, lise eğitimini İstanbul Avcılar'da Süleyman Nazif Lisesi'nde sürdürdü. Üniversite sınavlarını kazanamayan Berdan Mardini, babasının açtığı tekstil atölyesinde çalıştı.

Burada 2 yıl boyuncu çeşitli pozisyonlarda çalışmasının ardından bağlama kursuna başlayan Berdan Mardini, tesadüf eseri bir eğlence mekanından şarkı söylemesinin ardından müzik dünyasına adım atmış oldu. 90'lı yılların sonunda gece kulüpleri ve türkü bar tarzı mekanlarda şarkıcılık yapan

Berdan Mardini, bu dönemde eğitim almayı çok istediği konservatuar sınavlarına girmiş ancak başarılı olamamıştır. Berdan Mardini'ye esas şöhretini kazandıran ise "Senden Çocuğum Olsun" adlı şarkısıdır.

2010 yılında Fatoş Mardini ile dünya evine giren Berdan Mardini'nin bu evlilikten "Marin" adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmiştir. Ünlü sanatçı müzikal çalışmalarının yanından bir dönem TRT 6 kanalında program yapmıştır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Berdan Mardini Diyarbakır Yılbaşı Gündem Haberler

title