Trafikte tartıştığı Arda'yı bıçaklayan sanığa indirim yok! Hakim "Ders olsun" diyerek 6 yıl hapis cezası verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Trafikte tartıştığı Arda'yı bıçaklayan sanığa indirim yok! Hakim "Ders olsun" diyerek 6 yıl hapis cezası verdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Koronavirüs nedeniyle İtalya'dan İstanbul'a dönen Arda İpek'i trafikte bıçaklayan sanık, yargılandığı davada silahla kasten yaralama suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme başkanı, kararın açıklanmasının ardından sanığa, "Her trafik tartışmasında eline bıçak alan, birine zarar verecek olsa bu ülke yaşanmaz hale gelir. Bir iki kere kornaya basın gidin. Bu olay, bundan sonra böyle şeylere yeltenecek olanlara ders olsun" dedi.

İtalya'da Gastronomi Bilimleri Üniversitesi'nde okuyan Arda İpek (22), koronavirüs salgınının dünya genelinde yayılmasının ardından İstanbul'daki ailesinin yanına gelmişti.

İpek, Beşiktaş'ta bulunan ikametinin otoparkına gireceği esnada trafikte tartışma yaşadığı sanık Mutlu Caner Yontarkol tarafından bıçaklanmıştı. İpek'in bıçaklanmasına ilişkin Yontarkol hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 11 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Sanık Yontarkol'un yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Mutlu Caner Yontarkol ve taraf avukatları hazır bulundu.

İtalya'dan korona virüs nedeniyle dönen Arda'yı bıçaklayan sanık hakkında karar

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, doktor raporunda yaralanmanın kişinin yaşamını tehlikeye sokan bir durum olduğunun belirtildiğini ve Adli Tıp Kurumu'ndan alınan rapora göre, müşteki Arda İpek'in sol hemitorakstaki organının işlevinin sürekli zayıflar nitelikte olduğunun kaydedildiğini aktararak, 'silahla kasten yaralama' suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapse mahkum edilmesini talep etti.

Müşteki avukatları, mütalaaya karşı beyanlarında sanığın eylemlerinin 'kasten öldürmeye teşebbüs' niteliğinde olduğunu ve bu yönden mütalaaya katılmadıklarını beyan ederek sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaaya karşı savunma yapan sanık Mutlu Caner Yontarkol, önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyleyerek, "Kimseyi ne öldürmek ne de yaralamak istedim. Suçsuzum. 14 ay haksız yere tutuklu kaldım, beraatımı talep ediyorum" dedi. Duruşmada savunma yapan sanık avukatları ise mütalaaya katılmadıklarını, herhangi bir kasti hareketinin söz konusu olmadığını belirterek sanığın beraatını istedi.

Mahkemede son sözü sorulan sanık Mutlu Caner Yontarkol, "Başıma gelen bu olaylardan son derece üzüntü duyuyorum. Bilmeden yaralamaya sebebiyet verdiğim için, tamamen korkutma amaçlı elimde olan çakının vücuda temas etmesi sonucu gerçekleşen olay için üzgünüm" diyerek beraatını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Mutlu Caner Yonkarkol'un eyleminin silahla kasten yaralama suçu kapsamında kaldığını belirterek, 6 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Cezanın açıklanmasının ardından Mahkeme Başkanı Utku Ercan, "Pişman olduğunu düşünmüyoruz, bu yüzden takdir indirimi uygulamadık, haksız tahrik indirimi de uygulamadık. Her trafik tartışmasında bıçak alan birine zarar verecek olsa bu ülke yaşanmaz hale gelir. Bir iki kere kornaya basın gidin. Bu olay, bundan sonra böyle şeylere yeltenecek olanlara ders olsun" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Sema Demir - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
Doğrucu Davud:Eğer haber doğruysa o hakimin sadece elini değil ayağını bile öperim. Bu ülkede nihayet bir davada adalet yerini bulmuş. Cevap Yaz 2 14 Yayından Kaldır
Fatih :o iş öyle değildir hakim bey! yemeyin bizi. ders olsun diye ceza verecek yürek sizde ne gezer. adam öldüren 6 yıl yatıyor. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Cevap Yaz 7 18 Yayından Kaldır
Hakan :Hepsi aynı değil adaleti uygulayanı tebrik etmek lazım 0 12 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title