Ölen alzheimer hastasının odasındaki bazanın altından resmen servet çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Ölen alzheimer hastasının odasındaki bazanın altından resmen servet çıktı

İhlas Haber Ajansı / Suat Metin - Haberler | Güncel

Antalya Finike Devlet Hastanesi'nde yatan alzheimer hastası hayatını kaybettikten sonra oda boşaltıldı. Odaya gelen başka bir hastanın ailesi ise eşyalarını koymak için kaldırdıkları bazanın altında resmen servet buldu. Çok sayıda ziynet eşyası ve para, gerçek sahiplerine ulaştırıldı.

Alzheimer hastalığından dolayı hastaneye yatırılan 89 yaşındaki hasta, taburcu edildikten bir süre sonra hayatını kaybetti. Ancak bazanın altına koyulan para ve ziynet eşyası dolu çantadan kimsenin haberi yoktu. Boş odaya yerleşen Serengül Uğurlu'nun oğlu Soner Uğurlu, annesinin eşyalarını yerleştirmek için açtığı bazanın altındaki poşeti buldu. Çanta hemen sahiplerine ulaştırıldı.

Hasta refakatçisi ve hastane yönetimini şaşkına çeviren ilginç olay geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde Finike Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Nöroloji kliniğinde pandemi nedeniyle rezerve olarak kullanılan ancak daha sonradan hasta servisi için açılan bir odaya Serengül Uğurlu'nun yatışı gerçekleştirildi. 1 hafta kadar hastanede kalan yaşlı kadının refakatçi oğlu Soner Uğurlu ise annesinin eşyalarını refakatçi koltuğunun bazasına koyacağı sırada bir poşet buldu. Poşeti açan Soner Uğurlu, içerisinde altın ve özel eşyaların olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı.

Uğurlu tarafından nöbetçi hemşireye ile güvenlik görevlisine teslim edilen poşet içerisinden T.O. isimli şahsa ait sürücü belgesi, KKTC sürücü belgesi, ve aynı şahsa ait banka kartları ile KKTC kimlik kartı, M.D isimli şahsa ait sürücü belgesi, KKTC kimlik kartı ve kredi kartlarının yanı sıra 10 Alman Markı, 1 Suudi Arabistan Riyali, 2 adet küpe, 1 adet beyaz yüzük, 1 adet kolye, 2 adet taşlı küpe, 1 adet taşlı zincir kolye, 1 adet saat, 2 adet sarı renkli yüzük, 5 adet sarı renkli taşlı yüzük, 4 adet taşlı küpe, 2 adet kordon şeklinde küpe, 1 adet metal kolye ucu, 1 adet kurdele desenli kolye, 1 adet kırılmış kolye, 1 adet 11 parçalı kolye, 2 adet zincir, 1 adet künye, 1 adet bileklik, 1 adet taşlı kolye, 1 adet renkli bileklik, 2 adet nazar boncuklu künye, 1 adet çeyrek altın, 1 adet bilezik bulundu.

Yapılan araştırma sonucu, çantanın yaklaşık 1,5 yıl önce 89 yaşında alzheimer ve serebrovasküler hastalıkları nedeni ile hayatını kaybeden bir hastaya ait olduğu ortaya çıktı. Bulunan eşyalar hastane yönetimi tarafından tutanak karşılığı polis ekiplerine teslim edildi. Yapılan incelemede bulunan ziynet eşyalarının bazı parçalarının imitasyon, diğerlerinin ise altın olduğu anlaşıldı.

Altınları bulup teslim eden Soner Uğurlu, annesinin eşyaları çoğalınca bazaya yerleştirmek istediğini bu sırada poşeti gördüğünü belirterek, "İçinde ne var diye bakınca özel eşyalar gördüm. Daha detaylı bakınca altınlar olduğunu gördüm. Çok şaşırdım ilk başta, gerçek olmadığını sandım ama hemşire hanımları çağırdım. Polis ekiplerini aradılar" dedi.

Kendisine ait olmayan bir eşyayı almayı doğru bulmadığını da ifade eden Uğurlu, "Biz ailemizden böyle gördük. Almayı doğru bulmadım. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Yani alıp gitmenin bir anlam ifade edeceğini düşünmüyorum" diye konuştu.

Vatandaşın yaptığı davranışı takdir ettiğini belirten Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Yücel Kurt, "Burada vatandaşımızın ve hastane çalışanlarımızın iyi niyetiyle bir tanesi bile eksilmeden adli emanete teslim ettik. Burada ilginç olan, hastamız burada uzun süre yatan yaşlı bir hastamızdı. Taburcu olduktan sonra vefat ediyor. Eşinde de bir miktar Alzheimer hastalığı bulunuyordu. Dolayısıyla hastanemize herhangi bir eşya kaybı başvurusu olmamıştı. Temizlik yapan arkadaşlarımız da orayı pek fark edemedikleri bir alan. Herkesin iyi niyetini görmüş olduk. Böyle insanların olması geleceğe olan umudumuzu arttırıyor ve bizi mutlu ediyor" dedi.

Olayın halen şokunda olduğunu belirten Hemşire Server Alacaoğlu, "1,5 yıl içinde kaybolmamasına ve Soner beyin bu şekilde getirmesine çok şaşırdım ama böyle insanlarımızın olduğunu görünce mutlu oldum" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Suat Metin - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
tövbekar 34:kisi mali sebebiyle hesaba cekilir nereden nasil kazandin nereye harcadin zekatini verdinmi vs kisinin gercek mali ALLAH icin yaptigi hayir hasenat ahirete gönderdigidir geride biraktigi mirascilarindir onunda hesabi vardir Cevap Yaz 1 14 Yayından Kaldır
Çınar Saraç:Bir kuruşunu vermezdim mezara götürecek gibi yanında getirmiş , bulup veren de zaten akıl olsa vermez Cevap Yaz 27 6 Yayından Kaldır
Yurdaer Uçmak:Hastane odasına kadar gelen mal mülk öbür tarafa kadar gidememiş tüh... Cevap Yaz 16 43 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title