Fiyatları dudak uçuklattı! Turistlerin şikayetçi olduğu gece kulüplerine ceza yağdı - Haberler
Haberi Paylaş

Fiyatları dudak uçuklattı! Turistlerin şikayetçi olduğu gece kulüplerine ceza yağdı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

İstanbul Beyoğlu'nda turistlere şişesi bin 500 liradan içki sattığı tespit edilen gece kulübüne 10 lira ceza kesildi. Şikayet edilen diğer gece kulüpleriyle birlikte toplam ceza miktarı 310 bin TL oldu.

İstanbul'da turistlere yüksek fiyatta içki sattığı belirlenen gece kulüplerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetim kapsamında şişesi bin 500 liradan içki satan gece kulübüne ceza kesildi.Kuralları ihlal eden 3 iş yerine toplam 310 bin lira para cezası kesilirken, ruhsatsız olduğu tespit edilen bir gece kulübü mühürlendi.

İl Turizm Komisyonu Beyoğlu'nda özellikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği mekanlara yönelik denetim gerçekleştirdi. İstiklal Caddesi ve Tarlabaşı Bulvarı'nda, yoğun şikayet gelen mekanlara ve hanutçulara yönelik yapılan denetime, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Turizm Şube Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Büyükşehir ve Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve SGK personeli katıldı. İstiklal Caddesi'nde yaya olarak denetimi gerçekleştiren ekipler, bir sokak başında bekleyen ve gözüne kestirdiği turistleri komisyon karşılığı çalıştıkları mekanlara yönlendiren bir hanutçuyu takip ederek, suçüstü yaptı. Hanutçuya, 204 lira cezai işlem uygulandı.

Fiyatları dudak uçuklattı! Turistlerin şikayetçi olduğu gece kulüplerine ceza yağdı

Bir sokakta bulunan kafeye yapılan denetimde, pandemi kapsamında yasak olmasına rağmen nargile servisi yapıldığı için ceza kesildi. Nargile satış ruhsatı da olmadığı öğrenilen işletmenin Türk vatandaşı olmayan 2 kişiyi kaçak olarak çalıştırdığı da tespit edildi. İşletmeye yönelik, toplamda 140 bin lira para cezası kesildi. Kural ihlalini birkaç kez tekrarladığı öğrenilen kafenin, ilçe kaymakamlığı tarafından alınacak karara göre kapatılabileceği bildirildi. Tarlabaşı'nda ise ruhsatsız olduğu belirlenen bir gece kulübüne 160 bin lira cezai işlem uygulandı. Kulüp, ekiplerce mühürlenirken, çalışma belgesi olmadığı halde mekanda çalışan 4 kişi de gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Fiyatları dudak uçuklattı! Turistlerin şikayetçi olduğu gece kulüplerine ceza yağdı

Ekipler son olarak, İstiklal Caddesi'nde bulunan, fahiş fiyat tarifesi uygulandığı için özellikle turistlerin şikayetçi olduğu bir gece kulübünü denetledi. İçeride müşterilerin de bulunduğu kulüpte yapılan kontrollerde, içki fiyatlarının yüksek olduğu tespit edildi. Komisyon üyeleri ayrıca, sahte olup olmadıklarını belirlemek için içki şişelerini de kontrol etti. Gece kulübüne, içkilerden yüksek fiyat alındığı gerekçesiyle yaklaşık 10 bin lira ceza kesti.

Fiyatları dudak uçuklattı! Turistlerin şikayetçi olduğu gece kulüplerine ceza yağdı

Fiyatları dudak uçuklattı! Turistlerin şikayetçi olduğu gece kulüplerine ceza yağdı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Levent DEĞİRMENCİ :yapılması gereken basıt denetım aralıklar ıle baktın 3 sefer aynı şekılde haksız kazanc sağlıyor derhal ruhsatı ıptal edip mekanın suresız kapatacsınkı ornek teskıl etsın beld olrak denetımlerınde ust sınır belırleyeceksın kardesım burda mekan sahıbının haksız kazancın onune gectığın gıbı ulke ıtıbarınıda kollamıs olursun Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title