Gyorge İvanov Haberleri

Gyorge İvanov haber, Gyorge İvanov son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gyorge İvanov - 01.09.2020
ANALİZ – Etnik çekişmelerin yaşandığı Kuzey Makedonya 'deneyler ülkesi' mi?
Yugoslavya'nın 1990'lı yıllardaki dağılma süreci sırasında, ayrılığı sancısız ve sorunsuz yaşanan tek federal devlet olan Makedonya (daha sonra Kuzey Makedonya), bünyesinde bulundurduğu farklı milletlerle aslında bir "mini-Yugoslavya" izlenimi verse de, başta siyaset olmak üzere ülkede her...
Gyorge İvanov - 26.05.2019
TBMM Başkanı Şentop Kuzey Makedonya'da
ÜSKÜP (AA) – Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliğinin himayesinde, Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliğinin (MATÜSİTEB) ev sahipliğinde, Haliliye Belediyesinin katkılarıyla iftar programı düzenlendi.
Gyorge İvanov - 12.05.2019
Kuzey Makedonya'nın Yeni Cumhurbaşkanı Pendarovski'nin Göreve Başlaması
Kuzey Makedonya'nın yeni Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı'yı makamında kabul etti.
Gyorge İvanov - 07.05.2019
Papa Franciscus Kuzey Makedonya'da
Katolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Kuzey Makedonya'nın Doğu ile Batı arasında köprü, kültürel akımların ve bölgenin birçok özelliğinin birleştiği bir yer olduğunu söyledi.
Gyorge İvanov - 06.05.2019
Kuzey Makedonya'daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi
Kuzey Makedonya'da düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda, Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) adayı Stevo Pendarovski, cumhurbaşkanlığı seçimini kazandığını açıkladı.
Gyorge İvanov - 05.05.2019
Kuzey Makedonya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi
Kuzey Makedonya'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oy kullanma işlemi tamamlandı.
Gyorge İvanov - 05.05.2019
Kuzey Makedonya'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi
Kuzey Makedonya'da seçmenler, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için sandık başına gidiyor.
Gyorge İvanov - 04.05.2019
Kuzey Makedonya Yarın İkinci Tur İçin Sandık Başına Gidecek
Kuzey Makedonya'da halk, devlet başkanlığı seçiminin ikinci turu için yarın sandık başına gidecek.
Gyorge İvanov - 03.04.2019
Dha Dış – Bakan Akar, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov ile Bir Araya Geldi
– Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin başkenti Üsküp'teki resmi temasları sırasında Başbakan Zoran Zaev'den sonra Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ile de bir araya geldi.
Gyorge İvanov - 03.04.2019
Dha Dış – Bakan Akar, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov ile Görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin başkenti Üsküp'teki resmi temasları sırasında Başbakan Zoran Zaev'den sonra Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ile bir araya geldi.
Gyorge İvanov - 03.04.2019
Gündem Özeti / 3 Nisan 2019
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Türkiye genelinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin yansımaları takip edilecek.
Gyorge İvanov - 08.02.2019
Makedonya'da Cumhurbaşkanı Seçimi 21 Nisan'da
Makedonya'da cumhurbaşkanı seçimi 21 Nisan'da yapılacak.
Gyorge İvanov - 08.02.2019
Makedonya'da Cumhurbaşkanı Seçimi 21 Nisan'da
Makedonya'da cumhurbaşkanı seçimi 21 Nisan'da yapılacak.
Gyorge İvanov - 06.02.2019
Makedonya'nın NATO'ya Katılım Protokolünü İmzalaması
Makedonya'nın NATO'ya katılım protokolü imzalaması, Makedonya, Arnavutluk ve Kosova devlet ve hükümet başkanları tarafından memnuniyetle karşılandı.
Gyorge İvanov - 06.02.2019
22. Avrasya Ekonomi Zirvesi
Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, "3. milenyuma girerken, içinde bulunmak istediğimiz projelerin insan kapitaline odaklanmasını istiyoruz ancak bugün karşımıza çıkan sorunları görüyoruz ki aktif bir şekilde katılım sağlamamız, aynı zamanda iyi gözlem yapmamız gerekiyor ki başarıya ulaşabilelim.
Gyorge İvanov - 06.02.2019
22. Avrasya Ekonomi Zirvesi
İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tunçel, geçen yıl 17,6 milyar dolarla 2014'ten sonra ihracatta ikinci en yüksek değere ulaştıklarını belirterek, " Hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı olarak ülkemize 15,8 milyar dolar net...
Gyorge İvanov - 04.02.2019
Makedonya'da Tav İcra Kurulu Başkanı Şener'e Liyakat Madalyası
Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener'e "Makedonya Liyakat Madalyası" verdi.
Gyorge İvanov - 15.01.2019
Arnavutça Makedonya'da İkinci Resmi Dil Oldu
Makedonya Meclisinde onaylanan ilgili yasanın yürürlüğe girmesiyle Arnavutça ülkenin ikinci resmi dili oldu.
Gyorge İvanov - 11.01.2019
Makedonya Meclisi İsim Değişikliğini Onayladı
Makedonya'nın adının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak değiştirilmesini öngören anayasa değişiklikleri Mecliste onaylandı.
Gyorge İvanov - 27.11.2018
Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov, Bursa'da
Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, "Türkiye Cumhuriyetinin son dönemde gerçekleştirdiği muazzam ekonomik gelişme ve ekonomik başarılar bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir.
Gyorge İvanov - 02.10.2018
Makedonya'daki Referandum
ATİNA (AA) – Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Makedonya'da ülkenin isminin değiştirilmesini öngören anlaşmanın kabulüne dair yapılan istişare referandumuna katılım oranının düşüklüğüne rağmen alınan sonucun tatmin edici düzeyde olduğunu belirtti.
Gyorge İvanov - 13.09.2018
Referandumdaki Oylar AB İçin Anahtar"
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Makedonya'da isim değişikliğine ilişkin olarak 30 Eylül'de düzenlenecek referandumda kullanılacak oyların Avrupa Birliği (AB) için anahtar olduğunu söyledi.
Gyorge İvanov - 10.09.2018
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan Makedonya'da
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Makedonya ziyaretinin iki ülke anayasa mahkemeleri arasındaki köklü ilişkiyi daha da geliştireceğine inandığını söyledi.
Gyorge İvanov - 06.09.2018
Nato, Makedonya'yı 30. Üye Olarak Kabul Etmeye Hazır
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Makedonya'yı ittifakın 30. üyesi olarak kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gyorge İvanov Haberleri | Gyorge İvanov Kimdir - Haberler - Gyorge İvanov haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gyorge İvanov kimdir, hayatı ve biyografisi. ANALİZ – Etnik çekişmelerin yaşandığı Kuzey Makedonya 'deneyler ülkesi' mi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 11:02:31. #1.15#

title