Haberler

Yüksekova'da İlk Teravihte Eller "Huzur" İçin Açıldı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Minareden sela okunması Cemaatten genel görüntüler İlçe müftüsünün açıklamaları Vatandaşlarla ropörtaj Teravih namazı detayları Yüksekova'da ilk teravihte eller "huzur" için açıldı Sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı olarak kaldırıldığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kılınan ilk teravih namazında eller "huzur" için semaya açıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Minareden sela okunması

Cemaatten genel görüntüler

İlçe müftüsünün açıklamaları

Vatandaşlarla ropörtaj

Teravih namazı detayları Yüksekova'da ilk teravihte eller "huzur" için açıldı

Sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı olarak kaldırıldığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kılınan ilk teravih namazında eller "huzur" için semaya açıldı.

İlçede huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla 13 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasıyla hayat normale dönmeye başladı.

Daha önce saat 20.00'ye kadar olan sokağa çıkma yasağının teravih namazı için 22.00'ye kadar uzatıldığı ilçede, vatandaşlar ilk teravih namazını Merkez İhsaniye Camisinde kıldı.

Terör olayları nedeniyle uzun süre evlerinden uzak kalan vatandaşlar, kıldıkları namazın ardından yeniden huzurlu bir ortama kavuşabilmek için dua etti.

Teravih namazının ardından AA muhabirine açıklama yapan İlçe Müftüsü Mehmet Korkut, Ramazan'ın çok hayırlı bir ay olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Korkut, rahmet ve mağfiret ayının faziletlerinden yararlanabilmek için çaba gösterilmesi gerektiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"İnşallah Yüksekova'da geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilk teravihimizi kıldık. Yüksekova geçmiş dönemde sıkıntılı günler yaşadı. İnşallah önümüzdeki günlerde buraya huzurun hakim olacağına inanıyoruz. Bu ramazanın memleketimize, milletimize huzur getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum."

"İnşallah dünyaya, ülkemize ve memleketimize barış istiyoruz"

Vatandaşlardan İhsan Terkoğlu ise ilk teravih namazında tüm İslam alemi için dua ettiğini belirterek, "Allah hepimizin duasını kabul etsin. Birlik ve beraberliğimizi inşallah daha güçlendirsin. Hepimiz vatana, milletimize dua ediyoruz. İnşallah dünyaya, ülkemize ve memleketimize barış istiyoruz." diye konuştu.

"İnşallah bölgemize huzur gelir"

Şakir Akdoğan da huzur için dua ettiklerini ifade ederek, "Ya Rabbi bu ateşe su serp. Allah bize, devletimize yardımcı olsun. Rabbim bizleri muhafaza eylesin. İnşallah bölgemize huzur gelir. Allah hepimizin yardımcısı olsun" dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Korkut Yüksekova Hakkari Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Trump'a suikast girişiminde 'İran' iddiası: İstihbarat haftalar öncesinde gelmişti

Trump'a suikast girişiminde "İran" iddiası: İstihbarat haftalar öncesinde gelmişti

Bakmadan Geçme

17 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 17 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 17 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Esenyurt, Bağcılar, Esenler elektrik kesintisi! 17 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 17 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Rüyada sınava girmek ne anlama gelir? Rüyada üniversite sınavına, matematik sınavına girmek ne demek, anlamı nedir? Rüyada kıyametin koptuğunu görmek, kıyamet gününü görmek ne anlama gelir? Kanun çıkarmak için kaç milletvekili gerekir? (2024 Karar Yeter Sayısı) 2023 Masterchef şampiyonu kim oldu? Geçen sezon Masterchef birincisi kim, şampiyon kim oldu? Masterchef ne kadar, kaç ay sürüyor? 2024 Masterchef kaç hafta sürüyor, ne zaman bitecek? Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? (BELLİ OLDU) Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi? Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 17 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

title