Haberler

Yerlikaya'nın hedefinde gündüz kuşağı programları var: O yayınlardan hoşlanmıyorum

Güncelleme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya cinayet, aldatma, şiddet ve dolandırıcılık gibi hassas konuların ele alındığı gündüz kuşağı programlarına tepki gösterdi. Bakan Yerlikaya "Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var. Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı'nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı'nın işi" dedi.

Türkiye'de gündüz kuşağı olarak yer alan ve çoğu zaman da sosyal medyada gündem olan bazı televizyon programları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın da radarına girdi.

YERLİKAYA GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Son 1 yılın bilançosunu açıklayan Yerlikaya gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sözcü'de yer alan habere göre Bakan Ali Yerlikaya'dan gündüz kuşağı programlarına tepki geldi. O tarz yayınlardan hoşlanmadığını belirten Yerlikaya ayrıca bunun basın-yayın özgürlüğüyle de bir alakası olmadığını söyledi.

"BU YAYINLARDA ETİK DEĞERLERDEN SAPMALAR VAR"

Konuyla ilgili görüşlerini ifade eden Yerlikaya şu açıklamaları yaptı; "Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var.

"ADALETİN TECELLİ ETMESİ ADALET BAKANLIĞI'NIN İŞİ"

Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı'nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı'nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV'lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

İçişleri Bakanlığı Adalet Bakanlığı İçişleri Bakanı Güncel Haberler

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki 'Korku Evi'nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki "Korku Evi"nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Bakmadan Geçme

Rus moto vlogger Tatyana Ozolina, Muğla'da geçirdiği kazada hayatını kaybetti

Rus moto vlogger Tatyana Ozolina, Muğla'da geçirdiği kazada hayatını kaybetti

500

Yorumlar (29)

Selahattin Gurbuz:

En sonunda bırı anladı etik olmadığını yanlış oldugunu artık kapatmak nasıp olur inşallah

268
9
yanıtYanıtla
semson 12:

lütfen show TV sesimi duy Kedi ağaçta mahsur kaldı haberini artık yapma hatta hayvan haberlerini yapma yeter da bakanım ne yaptı bunlar bize bakanım

yanıt60
yanıt3
Yolcu Hanci:

Yasaklayın bi zahmet

166
6
yanıtYanıtla
Discus:

Malesef gündüz kuşağı programlarında aldatma kaçma bir ilişkiler.... Türk kültüründe olmayan tüp aile yapısına gelenek ve göbeklerini bulunmayan ne kadar farklı ilişki varsa yayınlanıyor. Bu programları izleyen çocuklar ve gençlerin zihinlerinde ve alt bilinclerinde bu tip olaylar ve ilişkiler normalleştiriliyor.

161
6
yanıtYanıtla
Cüneyt Özbay:

müge anlı güle güle mi diyoruz ????

141
14
yanıtYanıtla
ömer:

hadi bakanim Allah için lütfen el at

144
5
yanıtYanıtla
Cem Demirkaya:

geç bile kalındı

127
7
yanıtYanıtla
Perwer:

Her türlü rezilliğin sergilendiği gündüz kuşağa programlarının anası konumundaki program hükumete yakın havuz medyasında yayınlandığı için müdahale edilmiyor. Başka hiçbir nedeni yok.

97
16
yanıtYanıtla
Nermin Eroğlu:

bu gibi programlar olmassa bunlar bitecek mi

yanıt3
yanıt0
Mustafa Özer:

Aynen kaldırmalı hiç bir zamanda geri dönüş olmaksızın….

98
5
yanıtYanıtla
Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title