Haberler

Yayladağı Kültür Merkezi ve Millet Kütüphanesi açıldı

Güncelleme:

Yayladağı Kültür Merkezi ve Millet Kütüphanesi düzenlenen açılış programıyla hizmete açıldı.

Yayladağı Kültür Merkezi ve Millet Kütüphanesi düzenlenen açılış programıyla hizmete açıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, valilik, Yayladağı Belediyesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla yapılan merkezin açılışında, kültür merkezinin ve kütüphanenin Yayladağı'na çok yakıştığını söyledi.

Yapının ilçeye heyecan getireceğini belirten Doğan, "Burası tam bir kompleks, güzel bir tesis olmuş. Kütüphanesi, kitap okuma alanı, kitap kafe kısmı, konferans ve tiyatro salonu var. Emeği geçenleri tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Merkezin açılacağının 6 ay önce sözünü verdiklerini söyleyen AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik de modern ve teknolojik alt yapılarla donatılan merkezin ilçeye kazandırılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ise kültür merkezi ve millet kütüphanesi hayalini gençlik yıllarından bu yana kurduklarını dile getirdi.

İlçeye böyle bir eser kazandırdıkları için mutlu olduklarını aktaran Yalçın, "Yayladağı'ndaki çocuklarımız ve gençlerimiz her şeye değer demiştik ve bu düşünce ile yola çıkmıştık. Tiyatro, sanat ve çeşitli kültürel etkinliklerin yapılacağı çok önemli bir altyapıya sahip olduk. Yayladağı bundan sonra kitap, sanat ve kültür kokacak." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Antakya Medeniyetler Korosu ve Yayladağı Belediyesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin hazırladığı oyunlar sahne aldı.

Açılışa ayrıca, AK Parti Hatay Milletvekilleri, Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Yayladağı Hisarcık Hatay Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title