Haberler

Yargıtay'ın Kararı Güneş Ailesini Sevindirdi

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dönemin bazı kamu görevlileri hakkında verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın Yargıtay tarafından bozulması, İHA Muhabiri İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş'i sevindirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dönemin bazı kamu görevlileri hakkında verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın Yargıtay tarafından bozulması, İHA Muhabiri İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş'i sevindirdi.

Yazıcıoğlu'nu ile birlikte şehit düşen İhlas Haber Ajansı Muhabiri İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş Yargıtay'ın aldığı kararı değerlendirdi. Güneş kararın kendilerini memnun ettiğini belirterek, "Biz bugün Yargıtay'ın kararı bozmasından dolayı çok memnunuz. Çünkü 9 yıldır süren bir hukuk mücadelemiz var. Daha önceden bu üst düzey kamu görevlileri hakkında soruşturmaya yer olmadığına dair biz çok kez kesin retler aldık. Tabi biz bu durumda aileler olarak, avukatlarımız ve Büyük Birlik Partisi genel başkanlığı dahilinde üst düzey görevliler hakkında Yüksek Yargı'ya çok nadir yapılan bir şey yaptık ve olağan üstü yargıya müracaat ettik. Tabi bunun sonucunda geçen sene 12 Nisan'da Adalet Bakanlığı Yargıtay 6'ıncı dairenin son 'kovuşturmaya yer yoktur' cevabına karşın Adalet Bakanlığı o dönem 9 kişi hakkında tekrar kamu yararının bozulması gerekir sebebiyle tekrar Yargıtay'a müracaatta bulunmuştuk. Tabi bu günde bunun sonucunu gördük. Biz gerçekten bu durumdan çok mutlu olduk ve çok sevindik. Gerek ben, gerek ailelerin hepsi sevindi. Çünkü 9 yıldır süren bir hukuk mücadelemiz var. Birçok kez zorluklarla karşılaştık. Ama son 1 yıldır bu çabalarımızın meyvelerini almaya başladık. Tabi şu anki bozulan karar biliyorsunuz daha önceden ana dosya da 100'ün üzerinde şüphelinin olduğu bir dosya da 20 kişi için takipsizlik kararı kalkmıştı. Bunu da biz ikinci etap olarak görüyoruz tabi bu da sevindirici bir şey bizim için. Burada da 9 kişi var şüpheli hakkında iddiaları olan, kusuru, ihmali olan kişiler var" dedi.

"KAZA DEĞİL SUİKAST" Olayın kaza değil suikast olduğunu söyleyen Güneş, "Bu olay kesinlikle suikast ama tabi burada bu suikasta insanlar bilmeden bulaşmış olabilirler veya bilmeden bulaşmış olabilirler. Zaten DDK raporunda da şöyle geçmişti ağır kamu kusuru diye bir ibare geçmişti. Devletin çıkartmış olduğu bu söz üzerine de bizim söyleyecek çok bir sözümüz yok. Zaten biliyorsunuz o dönemde de basın tarafından süreç yakından takip edildiği için burada ağır kamu kusuru var. İhmale kasıtlı ve kusurlu kim varsa burada yargılanacak" dedi.

"HUKUK MÜCADELEMİZ SÜRECEK" Hukuk mücadelelerinin olay aydınlanana kadar devam edeceğini ifade eden Güneş, "Şu an biz tüm aileler olarak zaten dosyaların, müracaatların tüm ailelerin adına yapıldığı için dosyalara müdahiliz. Yeni bir süreç başlayacak bununla ilgili orada da tekrar dosyaya müdahiliz. Ben şunu söylemek istiyorum önümüzdeki günlerde de yeniden gelişmeler olacak. Bu ikinci aşamaydı. Biz inanıyoruz ki bunun daha ilerisi gelecek. Suçlular er ya da geç bu cezaları alacaklar. İlerleyen dönemlerde bunu sürecin nasıl işlediğini ve ne tür gelişmelerin olduğunu göreceğiz" şeklinde konuştu.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İsmail Güneş Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

Bakmadan Geçme

EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

title