Haberler

Varto'da ihtiyaç sahibi aileye ev desteği

Güncelleme:

Muş'un Varto Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı, Doğanca köyünde 3 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren Ali Doğan'ı ev sahibi yaptı.

Muş'un Varto Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı, Doğanca köyünde 3 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren Ali Doğan'ı ev sahibi yaptı.

Kullanılamaz halde bulunan bir evde yaşayan Doğan ailesinin bu durumu, Varto SYDV mütevelli heyetinin yaptığı araştırma sonrası ortaya çıktı. Doğanca köyünde 3 çocuklarıyla yaşayan Ali ve Esma Doğan çifti için SYDV tarafından yaptırılan konutun inşaatı tamamlandı.

Varto SYDV Müdürü İbrahim Ataç'tan çalışmalarla ilgili bilgi alan Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı, ailenin bu acı durumunu öğrendikten sonra harekete geçtiklerini belirtti. SYDV mütevelli heyeti tarafından yapılan incelemenin ardından ailenin daha sağlıklı bir eve yerleşmesi için Doğanca köyünde ev inşa ettiklerini söyleyen Kaymakam Avcı, evin yapımına köylülerin de büyük yardımda bulunduğunu ifade etti. Kaymakam Avcı, "Aileye ev yapmak için çalışma başlattık. Eski evi çıta ve çamurdan yapılı ve oturulamaz bir durumdaydı. Maddi durumu el vermeyen 3 çocuklu olan bu aileye bir ev inşa ettik. Evin içinde bulunan mobilya ve diğer malzemeleri kendilerine yardımda bulunduk. Aile kısa bir sürede yeni evine taşınacak" dedi.

Ailenin yeni evlerine taşınmasıyla çok mutlu olacağını sözlerine ekleyen Kaymakam Avcı, "Mütevelli heyetimizle Ali Doğan adlı vatandaşımızın evinin oturulamaz olduğunu öğrendik. Zaten eski halini de az önce gördünüz. Zor şartlarda yaşıyorlardı. Bugün devletimizin imkanlarıyla güzel bir eve kavuşturduk. Ali Doğan kardeşimize inşallah Allah güle güle oturmayı nasip etsin. İki oda, bir salon, mutfak, tuvalet ve banyosuyla güzelce bir ev olmuş. Devletin kaymakamı olarak evi incelemek için Doğanca köyüne ziyarette bulunduk. Bu köyümüzde incelemelerde bulunacağız. Hayırlı uğurlu olsun Ali Doğan kardeşime" şeklinde konuştu.

Kaymakam Ertuğrul Avcı'ya teşekkür eden Ali Doğan ise, "Bu evi kendi imkanlarımla yapamazdım. Çünkü maddi gücüm yoktur. Kaymakamımız bize sahip çıktı. Bize ev yaptırdı. Bizim komşularımızda yardımda bulundu. Köy muhtarıma ve köylülerime de teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Şu an bazı ufak tefek eksiklikleri olduğunu ve bunun bitirilmesi için de kaymakamın destek sözü verdiğini dile getiren Esma Doğan ise, "Emeği geçen kaymakamımıza ve yardımda bulunan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca yapılan evde İlçe Müftüsü Bayram Öztürk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Ataç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne ile birlikte incelemelerde bulunan Kaymakam Avcı, daha sonra cem evine geçerek burada Köy Muhtarı Ali Rıza Uzun ve köylülerle bir araya gelerek köylülerin sorunlarını dinledi. Cem evinde incelemelerde bulunan Avcı, ilçe merkezine gitmek üzere köyden ayrıldı. - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ali Doğan Doğanca Varto Muş Güncel Haberler

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

MHP'li kaynaklar 'Ciddi bir sorun yok' diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

MHP'li kaynaklar "Ciddi bir sorun yok" diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

Bakmadan Geçme

Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dokunmayın Şabanıma filmi ne zaman, nerede çekildi? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babası filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babası filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 #129300 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 25 Haziran Salı İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title