Haberler

Engin Günaydın: Uyuşturucuyu Uyumak İçin Kullandım

Güncelleme:

Oyuncu Günaydın, 'uyuşturucu ticareti yapmak, kullanmak ve bulundurmak'la açılan davanın ilk duruşmasında "Uyumak için uyuşturucu kullandım" dedi.

Sinema ve tiyatro oyuncusu Engin Günaydın, oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir’in de aralarında bulunduğu 53 sanık hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" iddiasıyla açılan davanın ilk duruşmasında "Uyumak için uyuşturucu kullandım." dedi.

İLK OLARAK TUTUKLU SANIKLARIN SAVUNMALARI ALINDI

İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu 13 sanık ile oyuncular Engin Günaydın, Gökçe Özyol ve Duygu Yetiş’in de bulunduğu tutuksuz 7 sanık ve avukatları katıldı. Aralarında Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir’in de bulunduğu tutuksuz sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme Başkanı, ilk olarak tutuklu sanıkların savunmalarının alınacağını belirtti.

"HASSAS TERAZİ PASTA VE BÖREK İÇİN"

Uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan tutuklu sanık Abdurrezzak Çil, balıkçılık yaptığını ve kendi halinde biri olduğunu söyledi. Çil, telefon konuşmalarında ’Kaç kasa ayarlayalım?’ şeklindeki konuşmalarda kast ettiğinin balık olduğunu ileri sürdü. Tutuklu sanık Zeki Yalçın da, evinde çıkan hassas teraziyi "mutfakta, pasta börek yaparken" kullandığını iddia etti.

SET İŞÇİSİ AHMET SAĞLAM: ENGİN GÜNAYDIN’A UYUŞTURUCU TEMİN ETTİM

Set işçisi olarak çalıştığını belirten tutuklu sanık Ahmet Sağlam ise, oyuncular Engin Günaydın ve Gökçe Özyol’a uyuşturucu temin ettiğini belirtti. Kullandığı arabanın şirket aracı olduğunu, ancak oyuncu Hakan Yılmaz’ın da bu aracı kullandığını ifade eden Sağlam, "Hakan Yılmaz’ın o arabada uyuşturucu taşıdığımdan haberi yoktu" diye konuştu.

GÜNAYDIN: STRESLİ MESLEĞİM YÜZÜNDEN KULLANDIM

Tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasının ardından, oyuncu Engin Günaydın savunmasını yaptı. Kimseye uyuşturucu madde temin etmediğini, sadece kendisinin kullandığını söyleyen Günaydın, uyuşturucuyu set işçisi Ahmet Sağlam’dan temin ettiğini vurguladı. Günaydın, "Çok stresli bir mesleğim olduğu için ve uyumak için esrar kullanıyordum. Günde 18 saate yakın çalışıyorum. Ahmet Sağlam’ın başka kimseye uyuşturucu verdiğini bilmiyorum, ondan aldığımı da hiç kimseye kullandırtmadım. Ben bu olaylardan sonra uyuşturucu kullanmayı bıraktım, tedavi olmaya da hazırım" ifadesini kullandı. Günaydın’ın savunmasının alınmasının ardından duruşma yarın saat 09.00’a ertelendi.

203 SAYFALIK İDDİANAME

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde operasyon düzenlenmiş, gözaltına alınan oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz ve Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir’in de aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından hazırlanan 203 sayfalık iddianame hazırlanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Fırat Dağtaş’ın "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüt faaliyeti içinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından 9,5 yıl ile 28,5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması isteniyor. Şüpheli Ahmet Çardak’ın da, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüt faaliyeti içinde kokain ve eroin ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 13 yıl ile 38 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması isteniyor.

ÜNLÜLERİN 6 YILDAN 17 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Şarkıcılar Mehmet Erdem, Koray Candemir, Barış Güney ve Cihan Güçlü, yönetmenler Uluç Bayraktar ve Mehmet Can Karcı ile oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Ersin Korkut, Gökçe Özyol, Murat Yıldırım, Eray Özbal, Cemil Büyükdöğerli, Duygu Yetiş, Kağan Razgırat, Onur Buldu, Şahin Irmak, Murat Eken ve Erdem Baş’ın da aralarında bulunduğu 32 şüphelinin, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 6 ile 17 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

OYUNCU HAKAN YILMAZ’IN 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Oyuncu Hakan Yılmaz’ın da, "çıkar amaçlı suç örgütüne yardım etmek" suçundan 1 ile 3 yıl, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan 5 ile 15 ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından da 1 ile 2 yıl arasında olmak üzere toplam 7 ile 20 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması isteniyor.

Diğer şüphelilerin de, 8 yıl ile 35 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

Kaynak: Haberler.Com / Güncel

Kenan İmirzalıoğlu Engin Günaydın Ahmet Sağlam Hakan Yılmaz Güncel Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! 'Bismillah' diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! "Bismillah" diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

Ürdünlü 14 hacı adayı kutsal topraklarda hayatını kaybetti, 17 kişi kayıp

Ürdünlü 14 hacı adayı kutsal topraklarda hayatını kaybetti, 17 kişi kayıp

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

500

Yorumlar (13)

ZILGIT:

UYUYANLAR İTİRAF EDİYOR....GEZİDEKİLERDE UYUYANLARDAN....UYUMASALARDI..ARKALARINDAKİ YABANCI MİHRAKLARI GÖRÜRLERDİ....HAKİM ANLAYIŞLA KARŞILAMALI....BUNLAR YARASA GİBİDİRLER ; GECE YATMAZ - GÜNDÜZ KALKMAZ

20
5
yanıtYanıtla
esas ataturkcu:

ben 12 senedir ot cekerek uykuya daliyorum engin gunaydini anliyorum ot cek bebek gibi uyu :)

13
5
yanıtYanıtla
bekir:

belki yorumumu saçma bulacaksınız ama ünlüler akıl kontrolünde olduklarından ötürü uyuşturucu kullanıyorlar zaten bilenler biliyor bunu hatta ben bu uyuşturucuları kanalların ve yönetmenlerin ayarladıklarını düşünüyorum her şeyden haberleri var

16
1
yanıtYanıtla
can:

Yalanını yesinler vatan haini eroinman seni

15
1
yanıtYanıtla
ADALET KALKINMA PARTİSİ:

ASGARİ ÜÇRETLİOLSAYDIN 5 VAKİT NAMAZ KILARDIN

12
3
yanıtYanıtla
ANTİ-TAYYİP:

Sizi bu topluma izlettiren, sanatçı diye ortalıklarda gezdirenler utansın. Bir-iki sene sonra Kurtuluş Savaşı, Polis-Asker filmleri veya genel anlamda bol ahlaklı filmler çevirip kendinizi bu işte sıyırırsınız. Şu yönden bakarsak sanatçı toplumun aynasıdır dersek, toplumun değil de sistemin kültür-sanat alanında hep dizi çöplüğüne batmış sanatçıların bu özellikleri barındııması bu sistemin ne kadar çürüdüğünü gösteriyor.

5
9
yanıtYanıtla
otcu:

dunyanin en buyuk sanatcilari cogu ot ceker

11
2
yanıtYanıtla
yılmaz:

bu adileri ömür boyu hapse tıkamak gerekir bunlara özenen genclikte uyuşturucu batagına düştü malesef uyuşturucu cezası cok az türkiyede cezaları cok cok artırmak gerekiyor yoksa bir kac yıl icinde türkiyede uyuşturucu kulanmiyan insan kalmiyacak herkes bu uyuşturucu pencesinde heba oldu artık yeter devlet bir el atsın bu uyuşturucu işine uyuşturucu 2 şekilde türkiyeye zarar veriyor 1 gencleri uyuşturucuya alıştırıp ölümlerine sebep oliyor 2 uyuşturucu parası örgute gidiyor bu uyuşturucu parasıyla askeri polisi genclerimiz öldüriyorlar bir an önce devlet tüm gücunu bu yöne kaydırsın

12
1
yanıtYanıtla
Avrupalimetin@web.de:

Cezalar cok agir. Avrupa birligine almiyoruz türkleri

0
6
yanıtYanıtla
Vcs:

Ne kullanırsa kullansın o bedeniyle kendi arasında bir hesaplasma. Ben severım Engini. ve ızlemekten keyıf duyarım:)

3
3
yanıtYanıtla
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title