Haberler

Ünlü İşadamından Gençlere Altın Öğüt

Abone Ol

BAGFAS Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Gencer, girişimcilik konusunda gençlere yönelik verdiği konferansta mesleğinde başarılı olmak isteyen herkesin Türkçe’yi iyi kullanması gerektiğini söyledi.

BAGFAS Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Gencer, girişimcilik konusunda gençlere yönelik verdiği konferansta mesleğinde başarılı olmak isteyen herkesin Türkçe'yi iyi kullanması gerektiğini söyledi.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde BAGFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Gençer'in katılımı ile girişimcilik konulu konferans düzenlendi. Kendi hayat hikayesi üzerinden girişimcilik için eğitimi mi yoksa öğretim mi önemli sorusuna cevap veren Gençer, "Girişimcilikte neticeyi getirecek olan eğitim sonucunda elde edilen tecrübelerdir. Ama aynı zamanda girişimciliğe kadercilik de gider. Ama en önemlisi mesleğinizde başarılı olmak istiyorsanız Türkçeyi iyi kullanmanız gerekir. Eğer başka bir dili iyi bir şekilde konuşmak istiyorsanız aynı şekilde kendi lisanınızı iyi konuşmanız gerekiyor ki o dilde mücadele edebilesiniz" dedi.

Girişimcinin kendini kabul ettirmesi gerektiğine dikkat çeken Gençer, "Girişimcilik için aynı zamanda karşı tarafın sizin farkınıza varacak niteliğe sahip olmanız gerekiyor. Aynı zamanda sabretmesini, ne zaman hücum edeceğinizi de bilmeniz gerekiyor. Girişimcilikte istediğinizi olamasanız da, istediğinizle ve istemediğinizi birleştirebilirsiniz. Nerede olursanız olun itiraz hakkınızı kullanacaksınız. Girişimcilikte itiraz hakkı kırılma noktası yaratmaması açısından önem taşımaktadır. Girişimciyken her şeye hazırlanıp gitmeniz gerekiyor. Bir şeye karar verdiğiniz zaman zorlanmayı bileceksiniz ve kararlı olacaksınız. Disiplinli, gözlemci ve sentezci olmanız gerekiyor. ve aynı zamanda sabırlı olmanız gerekiyor" diye konuştu.

İş adamı Gençer, konferansın ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yahya Kemal Gençer Balıkesir Bandırma Politika Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title