Haber : Ümmetin Ümidi: Türkiye' Konferansı Kırklareli'nde Gerçekleştirildi - Haberler

Haberi Paylaş

Ümmetin Ümidi: Türkiye' Konferansı Kırklareli'nde Gerçekleştirildi

Ümmetin Ümidi: Türkiye' Konferansı Kırklareli'nde Gerçekleştirildi

Kırklareli Üniversitesi Aktif Düşünce Kulübü tarafından ’Ümmetin Ümidi: Türkiye’ konulu konferans düzenlendi.

Kırklareli Üniversitesi Aktif Düşünce Kulübü tarafından 'Ümmetin Ümidi: Türkiye' konulu konferans düzenlendi.

Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Üst Salon'da düzenlenen konferansa Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan konuşmacı olarak katıldı. Tezcan konuşmasında, "Türkiye'de bir İslami damar var ki, İslam'ın bir devrim, bir çalışma, bir inkılap, bir islah konsepti olduğunu anlamış, 'toparlanabildiğimiz kadar toparlanalım da haydi kalkın gidelim, bir şeyler yapalım, ortaya bir şey koyalım' diyen damardan bahsediyorum ben. İşte bu damar ümmetin ümididir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"TÜRK-KÜRT, SÜNNİ-ALEVİ AYRIMCILIĞINI BIRAKIN"

Türkiye'de, Türk-Kürt ve Alevi- Sünni ayrımcılığının yapılmaması gerektiğini dile getiren Tezcan, "Bu ülkede Türk-Kürt ayrımını bırakın. Bu ülkeden Kürt-Türk marjinalliği çıkmaz. Sünni-Alevi ayrımcılığını bırakın. Ümmetin ümidi Türkiye. Çünkü bu sıkıntılı asır, kapitilasyonlar, yani Kanuni'den bu zamana kadar gelen süreç Allah'ın izniyle yırtılıyor" diye konuştu.

"HALEN NEFES ALIYORSAN ALLAH'IN SENDE ÜMİDİ VARDIR"

İnsanların hangi tarikattan, cemaatten veya mezhepten olduğuna bakılmaması gerektiğini vurgulayan Tezcan, "Halen nefes alıp veriyorsan, Allah'ın sende bir ümidi vardır. Bir ülkede halen ezan okunuyorsa halen Allah diyenler varsa Allah'ın o toplulukta ümid var demektir. Vicdan katilleri, vicdanı öldürülmüş olanlar. Rabbim, bu başı boşluğumuzu, dağınıklığımızı bizden alsın. Gelin, kimin hangi tarikattan, cemaatten, mezhepten olduğuna bakmayın" şeklinde konuştu.

Konferansın bitiminde programı düzenleyen Aktif Düşünce Kulübü yetkilileri tarafından Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan'a teşekkür plaketi takdim edildi. - KIRKLARELİ

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Fatih Tezcan Kırklareli Türkiye Sünni Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title