Haberler

Uluslararası Bodrum Bale Festivali

Güncelleme:

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında, "Kanlı Düğün" sahnelendi.

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında, İspanyol dansçı Antonio Gades'in baleye uyarladığı "Kanlı Düğün" adlı gösteri sahnelendi.

Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde sahnelenen gösteri izleyicilerin büyük ilgisiyle karşılandı. Gösteriyi izlemeye gelenler arasında tiyatro ve sinema sanatçıları da yer aldı.

Sinema sanatçısı Filiz Akın, konser öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bodrum'un sanatsal faaliyetlerle daha da güzelleştiğini belirterek, Bodrum'un böyle festivallerle renklendiğini ve kültür sanat ile zenginleştiğini söyledi.

Akın, "Bugün de güzel bir İspanyol balesi seyredeceğiz. Aynı şekilde sinemada ve dizilerde de güzel gelişmeler var. Yakınlarda kaybettiğimiz Kenter'i anmak istiyorum. Müşfik Kenter bey çok iyi bir sanatçıydı, efsaneydi, bir yıldız kaydı. Yeri asla dolmayacak bir insan. Ben tekrar paylaşmak istedim" diye konuştu. Akın, Türkiye'deki terör olayları ile ilgili ise, "Bu terör olaylarına bir çare bulunacak diye düşünüyorum, bu konuda ben umutluyum" değerlendirmesinde bulundu.

Sanatçı Erdal Özyağcılar ise, opera sanatından çok hoşlandığını ve balerin olan kızının da 16 yıldır Devlet Opera ve Balesi'nde dans ettiğini anımsattı. Konservatuvar eğitimi alan kızının kendilerine baleyi aşıladığını anlatan Özyağcılar, bale ile ilgili programların kızı tarafından yapıldığını ve kendilerinin sadece programa dahil olduğunu ifade etti.

Gösteri öncesinde Gaziantep'te ve Türkiye'nin diğer bölgelerinde yaşanan olaylarda yaşamını yitiren şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Antonio Gades Flamenko Topluluğu sanatseverlerle buluştu. Topluluk, adını aldığı İspanyol dansçı Antonio Gades'in baleye uyarladığı "Kanlı Düğün" ile "Flamenca Suit"i yorumladı.

Yaklaşık 2 saat süren gösteriyi, bin 300 kişi izledi.

Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin kapanış temsili, 24 Ağustos tarihinde Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nun sahneleyeceği "Bir Yaz Gecesi Rüyası" ile yapılacak.

Muhabir: Ali Ballı / Yusuf Karadağ

Yayıncı: Erdem Gültekin - MUĞLA

Kaynak: AA / Güncel

Müşfik Kenter Filiz Akın Türkiye Bodrum Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

title