Haberler

Ukrayna'daki Gelişmeler

İsveç Dışişleri Bakanı Bildt, Kırım'daki durumun Ukrayna'nın AB ile Partnerlik Anlaşması imzalamasına etki etmeyeceğini belirtti.

İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, Kırım'daki durumun Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile Partnerlik Anlaşması imzalamasına etki etmeyeceğini belirtti.

Danimarka Dışişleri Bakanı Martin Lidegaard ve İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, temaslarda bulunmak üzere geldikleri Kiev'de Devlet Başkan Vekili ve Meclis Başkanı Aleksandr Turçinov ile görüştü.

Görüşmede taraflar, ülkedeki durum ve Kırım'da meydana gelen son olaylar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, temaslarına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, 6 Mart'ta yapılacak olağanüstü AB zirvesinde, Kırım'daki olaylardan dolayı Rusya'ya karşı olası yaptırımların ele alınacağını ifade etti.

Kırım'daki durumun Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile Partnerlik Anlaşması imzalanması sürecine etki etmeyeceğini belirten Bildt, toprak anlaşmazlıkları bulunan Moldova ve Gürcistan'ın bu durumlarının görüşme sürecini devam ettirmelerine engel olmadığını kaydetti.

Carl Bildt, Rusya'nın, Ukrayna ile görüşme masasına oturması ve askerlerini geri çekmesi gerektiğini ifade ederek bunu reddetmesi halinde, ağır sonuçlarla karşı karşıya kalabileceğini bildirdi. - Kiev

Kaynak: AA / Güncel

Avrupa Birliği Carl Bildt Ukrayna Kırım Politika Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title