Haberler

Türkoğlu Dörtyol'daki Kamu Yatırımlarını İnceledi

Güncelleme:

Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde sağlık ve eğitim alanında yapılan bazı kamu yatırımlarını yerinde inceledi.

Milletvekili Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesi'nin hemen yan tarafına yapılmakta olan 20 yeni poliklinik ile Dörtyol'un Ocaklı Mahallesi'nde yapımı devam eden Anaokulu'nu gezdi. Türkoğlu'nun 20 yeni polikliniği ziyaretine, AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan, Dörtyol Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Takış, Dörtyol Devlet Hastanesi Müdürü Abbas Yeşildemir eşlik ederken, Ocaklı Mahallesi'ndeki Anaokulu ziyaretinde de; Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Asarkaya, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Şamil Temiz, Ahmet Türkoğlu, Dörtyol Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Toksoy da hazır bulundu.

Türkoğlu'nun ziyaretlerinin ilk durağı, Dörtyol Devlet Hastanesi oldu. Dörtyol Devlet Hastanesi'nin hemen yan tarafında 720 metrekarelik alan üzerinde yapımı devam eden 20 poliklinik hakkında Başhekim Dr. Adem Takış'tan bilgi alan Türkoğlu, "Dörtyol'umuza yapılan bu güzide yatırım sayesinde, hizmetlerin en güzeline layık olan hemşerilerimize maksimum düzeyde sağlık hizmeti sunulmuş olacaktır. Dörtyol'un artış gösteren nüfus potansiyeline paralel olarak, sağlık alanında hizmet sunum hacminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi gerekir. Bu açıdan Dörtyol Devlet Hastanemizin hemen yan tarafında 720 metrekarelik zemin üzerinde kan alma, röntgen, ultrason, görüntüleme merkezi üniteleri ile beraber; çocuk, cildiye, cerrahi gibi alanlarda açılacak olan 20 yeni polikliniğimiz, yeni hastanemiz hizmete girene kadar mevcut hastanemizin yoğunluğunu azaltacaktır" dedi. Başhekim Takış da, 20 yeni polikliniğin muhtemelen mart ayı içinde açılacağını belirttiği ifadesinde; "Bu 20 yeni polikliniğimiz ile halkımız, sağlık hizmetini en hızlı bir şekilde ve en elverişli bir ortam içerisinde alacaktır" dedi.

SAĞLIK ALANINDA DÖRTYOL'A DEV YATIRIMLAR GELİYOR

Dörtyol'a sağlık alanında ciddi yatırımların yapıldığını kaydeden Türkoğlu; "Belde belediyeleri ile birlikte nüfusu 150 bin olan Dörtyol'umuza sağlık alanında büyük yatırımlar yapıyoruz. Şimdiki devlet hastanemizin yan tarafına yapılmakta olan 20 YENİ POLİKLİNİĞİMİZ muhtemelen Mart ayı itibariyle hizmete girecek. 2013 programı içerisinde PAYAS'A 2 TANE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ (ASM), ALTINÇAĞ'A 1 TANE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ (ASM) yapacağız. Ayrıca Dörtyol'umuz YENİ BİR DEVLET HASTANESİ ile YENİ BİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ'NE kavuşacak. Şimdiki devlet hastanemizin yukarı tarafındaki askeri alandan sağlık bakanlığına tahsisi gerçekleştirilen 30 dönümlük arazi üzerine temelini bu yıl atacağımız ortalama 200 yatak kapasiteli yeni devlet hastanemiz, Dörtyol'da sağlık alanındaki önemli bir açığı kapatacak. Yeni devlet hastanemizin hemen yan tarafına 10 dönümlük bir alana yapımını planladığımız Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile de, bu alanı bir sağlık kompleksine dönüştüreceğiz. Dörtyol'un Özerli ve Çaylı Mahalleleri ile Karakese Beldesi'ndeki Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin birimlerini tek bir çatı altında toplamak suretiyle sağlık hizmetinde bütünlüğü sağlamış olacağız" dedi.

DÖRTYOL YENİ BİR ANAOKULU'NA KAVUŞUYOR

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesi'ndeki incelemelerinin ardından, Dörtyol'un Ocaklı Mahallesi'ne geçti. Türkoğlu Ocaklı Mahallesi'nde Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Asarkaya ile birlikte inşaatı devam eden anaokulunda incelemelerde bulundu. Ocaklı Mahallesi'nde yapımı devam eden anaokulunun toplam 1500 metrekarelik bir alanının olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Asarkaya, okulun oturum alanının ise 500 metrekare olduğunu belirtti. Türkoğlu projede 4 derslik olarak kurgulanan anaokulu derslik sayısının revize edilerek, muhtemelen 8 dersliğe çıkarılabileceğini ifade etti. Türkoğlu AK Parti hükümetleri döneminde eğitimde muazzam bir yatırımın gerçekleştiğinin altını çizdiği açıklamasında; "AK Parti'nin iktidarda olduğu 2003-2012 yılları arasında 170.000 yeni derslik inşa edildi. Böylelikle Cumhuriyet tarihinden bu güne kadar sahip olduğumuz tüm dersliklerin 3'te 1'ini AK Parti inşa etti" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Ak Parti Dörtyol Güncel Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Bakmadan Geçme

AREFE GÜNÜ KARGOLAR AÇIK MI? Kurban Bayramı Arefe günü kargolar, PTT çalışacak mı? Hamster Combat ne zaman listelenecek? Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title