Haberi Paylaş

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Pakdil Açıklaması

Güncel Haberler

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Pakdil Açıklaması

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, yayımladığı mesajla tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, yayımladığı mesajla tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Pakdil, mesajında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine, milletin birlik ve beraberlik içinde karşı durduğunu anımsattı.

"Bir milleti millet yapan ve bir arada tutan husus, sadece sevinç ve kıvançta değil, tasada da birlikte hareket edebilmektir." değerlendirmesinde bulunan Pakdil, aziz milletin, darbe girişiminde sokağa çıkarak şehit ve gaziler vererek dayanışma ve yardımlaşmasıyla bunu bir kez daha ispat ettiğini vurguladı.

Pakdil, milletin ve devletin, bu acı olayın ardından tüm insanlığa örnek olacak bir dayanışma sergilediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Milletimiz, sadece sivil inisiyatifle dahi ülkenin her köşesinden büyük bir kararlılıkla darbeye karşı tek yürek olarak demokrasiye sahip çıkmıştır. Aziz milletimizi ayrıştırmak isteyenler de bu bütünlük karşısında hayal kırıklığına uğramışlardır.

Bizim asırlardır hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, milletimizin bu asil duruşu, birlik ve beraberliği, vatanı ve birbirine olan yüce sevgisi ve bağlılığıdır. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Mübarek Kurban Bayramı'nızı kutluyor, ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için barış huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum."

Kaynak: AA / Güncel

Kurban Bayramı Nevzat Pakdil İslam Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title