Haberler

Tokat'ta 'Samimiyet Taksi' Oluşturuldu

Güncel Haberler

Tokat Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından kentte yetim çocuklara destek amacıyla 'Samimi-Yet' projesi hazırlandı.

Tokat Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından kentte yetim çocuklara destek amacıyla 'Samimi-Yet' projesi hazırlandı. Projenin devamında ise yetim çocukların sağlık alanında hizmetleri için 'samimiyet taksi' oluşturuldu. Oluşturulan taksi, yetim çocuklarında kentteki sağlık kuruluşlarına gidip gelmelerinde kullanılıyor. 'Şefkatli dokunuşlar umut dolu yarınlar' sloganı ile projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cem Gül, Samimiyet projemizin amacı özelikle babasını yitiren çocuklarımızın psikososyal yönden desteklenmesini sağlamak. Bizler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak kurum bakımından çocuklarımızı faydalandırıyoruz ama özelikle samimiyet projesinde ki kapsayan çocuklar kurum bakımından faydalanmayan çocuklarımız. Tokat genelinde yapmış olduğumuz araştırmalarda toplam 1970 yetim çocuğumuz bulunmakta. dedi.

24 SAAT HİZMET VERİYOR

'Samimiyet taksi'nin 24 saat hizmet verdiğini belirten Gül, şöyle konuştu Ailemiz, annemiz veya çocuğumuz hastalık nedeniyle bize telefon açtığında biz bunları hastaneye ücretsiz bir şekilde getir götür işlerini yapacağız. Özelikle bu tür ailelerimiz için hayat gerçekten zor. Çünkü evde bir baba yok, gece yarısında çocuğumuz ateşlenebilir veya annemiz hastalanabilir. Onlara vermiş olduğumuz telefon numaralarını arayarak bizim taksimize en hızlı bir şekilde ulaşıp onların hastaneye getirip götürme işlemlerini yapacağız 2006 yılında ağabeyi Rıza Yılmaz'ı geçirdiği kalp krizi sonrası yitiren 43 yaşındaki Bayram Yılmaz, uygulamadan memnun olduklarını belirterek, Ağabeyim dört çocuğuna ben bakıyorum. Aynı evde kalıyoruz. Çocuklar şuan okuyor. Okumaları için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Samimiyet projesini çok iyi. Yetim aileler içim çok güzel oldu. Bugün çocuklarımızdan Hayat Su hastalandı. Samimiyet taksisini aradık. 5-10 dakika içerisinde evimize geldi. Hastaneye götürdü, getirdi diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Rıza Yılmaz Cem Gül Tokat Politika Güncel Haberler

title