Haberi Paylaş
Theresa May'dan veda

Theresa May'dan veda

Güncel Haberler

Theresa May, istifasını İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e vermeden kısa bir süre önce, "Brexit, Birleşik Krallık'ın tamamı için geçerli olacak şekilde bitmelidir.

Theresa May, istifasını İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e vermeden kısa bir süre önce, " Brexit, Birleşik Krallık'ın tamamı için geçerli olacak şekilde bitmelidir. O zaman İngiltere parlak bir geleceğe gidebilir. Başbakan olmak ağır bir onurdur" dedi. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e istifasını sunmadan önce kısa bir konuşma yapan eski İngiltere Başbakanı Theresa May, yeni Başbakan Boris Johnson'a ve hükümetine iyi dileklerde bulundu. Yeni hükümetin başarısının ülkenin başarısı olduğunu belirten May, "Brexit, Birleşik Krallık'ın tamamı için geçerli olacak şekilde bitmelidir. O zaman İngiltere parlak bir geleceğe gidebilir. Başbakan olmak ağır bir onurdur. Çalışanlarıma, parlamentodaki insanlara, silahlı kuvvetlerdeki insanlara ve kamu görevlilerine, okullarda, Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) ve kamu hizmetlerinde, son sözlerini içten teşekkürlerle ifade ederim" dedi. May, "Aynı zamanda İngilizlere de teşekkür etmek istiyorum. Sıkı çalışan ve çocuklarının daha iyisini yapmasını isteyen herkese. Bana olan inancınızı ve bana hizmet etme şansını verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu fırsat ülkesinde umarım bir kadın başbakanı görmüş olan her genç kızın şimdi başarabileceklerinin hiçbir sınırı olmadığını biliyordur" ifadelerini kullandı.

(Yunus Dalgıç /İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Birleşik Krallık Theresa May İngiltere Brexit Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title