THERESA MAY HABERLERİ

Theresa May haber, Theresa May son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Theresa May

Theresa May

Doğum Yeri Birleşik Krallığı
Doğum Tarihi 1.10.1956 - ...

Theresa May Kimdir ?

Theresa Mary May 1 Ekim 1956 yılı, Britanya doğumlu siyasetçi, Birleşik Krallık başbakanı. Oxford Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunudur. Politikaya girmeden önce 1977-1983 yıllarında İngiltere Merkez Bankasında çalıştı. Siyasi hayatına 1986 yılında Merton Belediyesinde belediye meclisi üyeliğine seçilmesi sonucunda başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Theresa May - 10.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2019- İngiltere Başbakanı Theresa May'in Avrupa Birliği (AB) ile vardığı birlikten çıkış (Brexit) anlaşması İngiliz parlamentosu tarafından reddedildi.
Theresa May - 07.01.2021
Türkiye-İngiltere ilişkilerinde yeni fırsatlar
Diğer taraftan STA ile birlikte iki ülke arasında yeni işbirliği alanları da ortaya çıktı. Bunların başında ise savunma sanayii geliyor. Zira İngiltere'nin bu alanda sahip olduğu köklü tecrübenin yanı sıra, Türkiye'nin son dönemde özellikle insansız hava araçları sektöründe etkili bir aktör haline gelmesi ve bu sektördeki ilerlemelerin İngiliz hükümeti tarafından yakında takip edilmesi dikkate alınırsa, savunma sektöründe işbirliği için geniş bir alan bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda önceki Başbakan Theresa May'in 2017 yılında Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyarette Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile İngiliz savunma şirketi BAE Systems arasında savaş uçağı geliştirilmesi için birlikte çalışma kararı alınmışsa da çeşitli sorunlardan ötürü bu projede ilerleme sağlanamadı.
Theresa May - 18.09.2020
Son dakika haberleri | Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu Koreli yatırımcıları Türkiye'ye davet etti
Bu yıl, 16-18 Eylül tarihleri arasında, toplam 100'ü aşkın panel ve 300'den fazla konuşmacının katıldığı, Asya'nın Davos'u olarak da bilinen "Dünya Bilgi Forumu"nda öne çıkan diğer isimler arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra, OECD Genel Sekreteri Angel Gurria, İngiltere 76. Dönem Başbakanı Theresa May, Alibaba Grubu Kurucu Başkanı Jack Ma, Dünya Ekonomik Forumu Kurucu Başkanı Klaus Schwab, ve Birleşmiş Milletler 8.
Theresa May - 04.09.2020
Son dakika haberleri | Eski Avustralya Başbakanı Tony Abbott, İngiliz hükümetine ticari danışman olarak atandı
BBC'nin haberine göre, Abbott, hükümete danışmanlık yapacağı dönemde bakanlıklara, İngiliz firmalarına ve eski Başbakan Theresa May tarafından Brexit sonrası ticaret politikalarını şekillendirmek için oluşturulan Ticaret Kuruluna tavsiyelerde bulunacak.
Theresa May - 31.05.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- İngiltere Başbakanı Theresa May'in Muhafazakar Parti'nin liderliğinden resmi olarak istifa ettiği bildirildi.
Theresa May - 07.04.2020
İngiliz ve yabancı liderler Johnson'a şifa diledi
Johnson'ın diğer bir selefi olan eski Başbakan Theresa May de acil şifalar dilerken, "Bu korkunç virüs ayrım yapmıyor.
Theresa May - 13.02.2020
Boris Johnson kabinede kısmi değişikliğe gitti
Boris Johnson 24 Temmuz'da Theresa May'den azınlık hükümetinin başbakanlığını devralmış, 12 Aralık'ta gidilen erken seçimde 650 sandalyeli Avam Kamarasına 365 milletvekili sokarak liderliğini yaptığı Muhafazakar Partiye son 40 yılın en büyük seçim zaferini yaşatmıştı.
Theresa May - 13.02.2020
İngiltere Maliye Bakanı istifa etti
Pakistan kökenli Javid, Theresa May kabinesinde de içişleri bakanlığı görevinde bulunmuştu.
Theresa May - 01.02.2020
İngiltere'nin AB üyeliği 47 yıl sonra sona erdi
İngiltere ile AB arasında 2 yıl devam eden müzakereler sonucunda 2018 sonunda Brexit anlaşmasına varılmış, ancak dönemin Başbakanı Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti, anlaşmayı parlamentodan geçirmeyi başaramayınca 29 Mart 2019'da gerçekleşmesi gereken Brexit, 3 kez ertelenmişti.
Theresa May - 22.01.2020
Brexit'te parlamento aşaması tamamlandı, Kraliçe'nin onayı bekleniyor
Eski Başbakan Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti, AB ile varılan Brexit anlaşmasını parlamentodan geçirmeyi başaramamıştı.
Theresa May - 19.01.2020
Johnson ve Putin Berlin'de bir araya geldi
Dönemin Başbakanı Theresa May ise polisin, tespit ettiği iki kişinin, Rusya'nın askeri istihbarat servisi GRU için çalıştığı sonucuna ulaştığını açıklamıştı.
Theresa May - 09.01.2020
İngiltere'de Brexit yasa tasarısı kabul edildi
Eski Başbakan Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti, AB ile varılan Brexit anlaşmasını parlamentodan geçirmeyi başaramamıştı.
Theresa May - 20.12.2019
İngiltere Parlamentosundan Brexit yasasına ilk onay
Eski Başbakan Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti, AB ile varılan Brexit anlaşmasını Parlamentodan geçirmeyi başaramamıştı.
Theresa May - 19.12.2019
İskoçya'dan İngiltere'ye bağımsızlık referandumu için yetki devri çağrısı
İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya'dan oluşan Birleşik Krallık genelinde, AB referandumunda yüzde 48'e karşı yüzde 52 ile Brexit kararı alınmıştı. Eski Başbakan Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti AB ile varılan Brexit anlaşmasını parlamentodan geçirmeyi başaramamıştı.
Theresa May - 19.12.2019
ANALİZ – İngiltere'de erken seçimin galibi Brexit
Erken seçime giden süreç Hatırlanacağı üzere 2017 erken genel seçimlerinde Theresa May liderliğindeki Muhafazakar Parti, tek başına hükümeti kurmak için gerekli olan 326 milletvekilini çıkartamayınca Demokratik Birlik Partisi'nin (DUP) verdiği destekle bir azınlık hükümeti kurabilmişti.
Theresa May - 18.12.2019
İngiltere'de mahkemelere Avrupa Adalet Divanı kararlarını reddetme yetkisi verilecek
Eski Başbakan Theresa May, İngiltere'nin AB'den ayrılmasının ardından mevcut Avrupa içtihat hukukunu İngiliz hukukuna aktarmayı kabul etmişti.
Theresa May - 17.12.2019
İngiltere Başbakanı Boris Johnson: "Bu parlamento öncekine göre çok daha iyi"
İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya'dan oluşan Birleşik Krallık genelinde, AB referandumunda yüzde 48'e karşı yüzde 52 ile Brexit kararı alınmış ancak eski Başbakan Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti AB ile varılan Brexit anlaşmasını parlamentodan geçirmeyi başaramamıştı.
Theresa May - 17.12.2019
İngiltere'nin Brexit'te geçiş sürecini uzatmayacağı iddia edildi
Ülkede 2016'da yapılan AB referandumunda yüzde 48'e karşı yüzde 52 ile Brexit kararı alınmış ancak eski Başbakan Theresa May liderliğindeki azınlık hükümeti AB ile varılan Brexit anlaşmasını parlamentodan geçirmeyi başaramamıştı.
Theresa May - 16.12.2019
İngiltere, Brexit anlaşmasını Cuma günü oylayacak
Eski Başbakan Theresa May'in AB ile gerçekleştirdiği görüşmeler sırasında hazırlanan ve Başbakan Boris Johnson tarafından revize edilen anlaşmanın 31 Ocak'tan önce tamamlanması bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Theresa May Haberleri | Theresa May Kimdir - Haberler - Theresa May haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Theresa May kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber... İngiltere eski Başbakanı Theresa May, koronavirüs aşısı oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:03:23. #1.16#
title