Haberler

TEVİTÖL'lü Genç Yetenekler "Biz Müziğiz" ile Büyüledi

Abone Ol

TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencilerinin sahne aldığı "Biz Müziğiz" konseri Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Geleceğin liderlerini yetiştiren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencilerinin sahne aldığı "Biz Müziğiz" konseri Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Konsere TEV Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Şener, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEVİTÖL Müdürü Azmi Özkardeş ile TEV ailesi ve TEVİTÖL öğrencileri katıldı.

Geleceğin liderlerini yetiştiren TEVİTÖL'ün, Güher & Süher Pekinel tarafından2006 yılında kurulan Müzik Bölümü öğrencilerinin, TEVİTÖL Müzik Bölümü Yöneticisi Soley Akalın ile TEVİTÖL Uygulama Koordinatörü Ayşegül Kirmanoğlu idaresinde gerçekleştirilen "Biz Müziğiz" konseri İstanbul'daki müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

TEVİTÖL'de okuyan Türkiye'nin üstün yetenekli gençlerinin, enstrümana hakimiyetleri ile derinliklerine müzikle inebilmelerini sağlama hedefi ile kurulan TEVİTÖL Müzik Bölümü'nde, gençlerin kendi yaratıcılık potansiyelini tanıyarak ve ortak müzik yapımını paylaşarak, kendileri ve sosyal çevreleriyle daha barışık, yumuşak, insancıl ilişkiler sürdürebilen, süratle küreselleşen dünyayla uyumlu bireyler olarak yetişmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Güher& Süher Pekinel tarafından 2006 yılında kurulan TEVİTÖL Müzik Bölümü'nün kuruluş hedefleri arasında öğrencilerin eğitim sistemi dolayısıyla içinde bulundukları sınav yarışında, müzik yaparak ruhsal anlamda rahatlamaları, yaratıcılıklarını yaşamaları, iç disiplinlerini geliştirmeleri ve müzik ile genel kültürlerinin zenginleştirilmesi yer alıyor.

"Biz Müziğiz" konseri, Piyano'da Cem Gültekin'in seslendirdiği F.Chopin'in "Polonez Op. 53 / Allegro'' adlı eseri ile başladı. Keman'da Sercan Durmuş ve Piyano'da Metin Ülkü'nün A. Dvorak'ın ''Homeresque Poco Lento e Grazioso'' eserini yorumlamaları ile süren konserde, Obua'da Ece Durmuş Piyano hocası Metin Ülkü eşliğinde, D. Cımarosa'nın "Concerto/Largetto" adlı eserini yorumladı. Konser Piyano'da DoraYaşar'ın S. Rachnmanınoff'un "Prelude Op. 23 No: 5 A la Marche- Moderato-AlaMarche" eseri ile devam etti. Klarinet'te G. Ege Eskibozkut ile Piyano'da Yağmur Dai'nin çaldığı H. Tomasi'nin Complainte De Jeune Indien eseri ile hızlanan konser Şafak Tüfekçi ve Ferhat Erduran'ın, J. Brahms'ın "Macar Dansı No: 1Allegro Molto" adlı eseri ile sürdü. F.Chopin'inVals Op. 69 No:2 Moderato isimli müziği ise Piyano'da Mert Taşkıran tarafından çalındı.

Oğulcan Varlı ile Metin Ülkü'nün J.W. Ganglberger'in Mein Tedybar-Konzertpolka Allegro isimli eserini yorumladığı konserde, N. Baklanova'nın "Mazurka-Horvat Moderato"yu Keman'da Volkan Balcı ile Piyano'da Metin Ülkü tarafından çalındı. Begüm Önlen tarafından F. Chopin'den Vals Op. Post No:14 Vivace ve Eylül Zorluile Yağmur Dai tarafından M. Nicholas'ın Rhapsdy Degen Etüd No:12 Andante'yi yorumları sonrasında, Ayşegül Yamak ve Yağmur Dai sahneye çıktı.

TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencilerinin Oda Müziği olarak yorumladıkları eserler sonrasında konser, Koro Şefi Soley Akalın ve Piyano'da Yağmur Dai'nin yer aldığı Alpinnaz Soykan, Sinem Nur Uygun, Eylül Zorlu, Bilge Nur Yılmaz, Ege Gezer, Ataberk Selekoğlu, Taaralp Akar, Tugay Yılmaz'ın oluşturduğu koro tarafından yorumlanan eserler ile son buldu.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Kadir Has Üniversitesi Türk Eğitim Vakfı Süher Pekinel Soley Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title