Süher Pekinel Haberleri

Süher Pekinel haber, Süher Pekinel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süher Pekinel - 16.05.2020
Türkiye'nin yüz akı genç müzisyenlerden Süreyya Operası'nda '19 Mayıs Gençlik Konseri'
Piyanist Güher ve Süher Pekinel'in Türkiye'deki üstün yetenekli çocuklar için hayata geçirdiği "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesi kapsamında eğitimlerine devam eden keman sanatçısı Naz İrem Türkmen ve piyanist Eren Aydoğan, Süreyya Operası'nda 19 Mayıs için özel bir konser veriyor.
Süher Pekinel - 16.05.2020
Genç müzisyenlerden 19 Mayıs Gençlik Konseri
Kadıköy Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, piyanist Güher ve Süher Pekinel'in Türkiye'deki üstün yetenekli çocuklar için hayata geçirdiği "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesi kapsamında eğitimlerine devam eden keman sanatçısı Naz İrem Türkmen ve piyanist Eren Aydoğan'ın Süreyya Operası'nda 19 Mayıs için verdiği özel konserin çekimleri önceden yapıldı.
Süher Pekinel - 23.04.2020
KORONAVİRÜSE YAKALANAN PEKİNEL KARDEŞLER HASTALIĞI ATLATTI
ULUSLARARASI üne sahip tek yumurta ikizi piyano sanatçıları Pekinel kardeşler, koronavirüse yakalandı. Evlerinde gördükleri tedavi sonrası sağlıklarına kavuşan Süher ve Güher Pekinel, hastalık süreçlerini, karantina günleri ve koronavirüs salgınının sanata olan etkisini anlattı.  Güher ve Süher Pekinel (67), klasik müziğin yanı sıra modern müzik repertuvarındaki eserleri de icra ediyor.
Süher Pekinel - 26.02.2020
"Muhabbetli Konserler"in ilk konuğu İlber Ortaylı ve Gülsin Onay oldu
Ortaylı, Chopin'in 39 yıllık hayatının yarısını Polonya'da yarısını Fransa'da geçirdiğini hatırlatarak, şunları anlattı: "Gittiği Fransa bir ihtilal geçirmiş ve imparatorluğa dönmüştü. Çok genç öldü. Hastalıklarla boğuşan bir delikanlıydı. Onun şöhreti Polonya'da başladı. Zor bir hayatı vardı. Bir yandan tanınan bir kompozitör bir yandan da Rus valinin akşam yemeklerinde piyano çalmak zorundaydı ve adamlar da çok kibar değillerdi. Romantizm akımına ve halk kültürüne çok hakimdi. Romantizm çok kaliteli bir edebiyat, çok yüksek düzeyde bir kültür, duygusallık, vatan sevgisi, milliyetçilik veya hümanistlik demekti." Konseri izlemeye gelenler arasında ayrıca daha sonra "Muhabbetli Konserler" dizisine konuk olacak Güher ve Süher Pekinel kardeşler, opera sanatçısı Burak Bilgili ve mimar Emre Arolat yer aldı.
Süher Pekinel - 18.02.2020
Dünya sahnelerinde genç müzisyenler üçlüsü 28 Şubat'ta
Güher ve Süher Pekinel'in vizyonu ve öncülüğünde hayata geçirilip 12 yıldır yürütülen ve 6 yıldır Tüpraş'ın sponsorluğu ile devam eden "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler", Türkiye'den sıra dışı yeteneklere sahip genç müzisyenleri yaşam ve enstrüman bursu ile destekleyerek 12 yıldır dünya sahnelerine takdim ediyor.
Süher Pekinel - 06.12.2019
Pekinel kardeşlere, Sevda-Cenap And Müzik Vakfından ödül
Sevda-Cenap And Müzik Vakfınca "2019 Yılı Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası", uluslararası alandaki başarılı kariyerleri, yetenekli genç Türk müzisyenlerin eğitim ve kariyer çalışmalarına desteklerinden dolayı dünyaca ünlü piyanistler Güher ve Süher Pekinel kardeşlere verildi.
Süher Pekinel - 01.12.2019
GÜNDEM / 1 Aralık 2019
(Abu Dabi/16.10) ÖZEL HABER 1- Ulaşımda "engeller" Turuncu Masa ile kalkıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Bakanlığın himayelerinde yürütülen Türkiye'de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi uygulamaları ulaşımın ve bilişimin her aşamasında devam ediyor" "Proje kapsamında engellilerin en temel haklarından ve ihtiyaçlardan olan ulaşımı, en rahat, en kolay şekilde karşılamaları ve toplumla daha fazla entegre olmaları amacıyla Turuncu Masa uygulamasını 2 Aralık'ta hizmete sunacağız" "Turuncu Masa, YHT'lerin durduğu 13 gar/istasyonda 53 personelle hayata geçirilecek" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- Juncker döneminin ekonomi gündemine ABD damgası Görev süresi bugün sona eren Jean-Claude Juncker başkanlığındaki AB Komisyonunun ekonomi gündeminde ABD ile ticari uzlaşmazlıklar ön plana çıktı Brüksel, ABD ile gümrük vergileri, havacılık desteklemeleri ve otomotiv sektörü konusunda ciddi gerilimler yaşadı AB, istihdam ve yatırımların artırılması, yeni ticaret anlaşmaları yapılması, avro kullanımın yaygınlaştırılması ve Yunanistan ekonomik krizinin aşılması konularında ise olumlu sonuç aldı (Ata Ufuk Şeker/Brüksel) 3- Piyanist Pekinel kardeşlerin albümü "Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri" video adayı Türkiye'yi dünyanın çeşitli ülkelerinde başarıyla temsil eden piyanist ikizler Güher ve Süher Pekinel'in "Treasures" albümündeki kayıtlar, Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri jürisince "en iyi video performansı" kategorisine aday gösterildi.
Süher Pekinel - 17.10.2019
"Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" konseri
Güher ve Süher Pekinel'in öncülüğünde hayata geçirilen, "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" (GSGM) ilk konserini verdi.
Süher Pekinel - 30.09.2019
Erdoğan, piyanist Pekinel kardeşlerle bir araya geldi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyaca ünlü ikiz piyanistler Güher ve Süher Pekinel kardeşlerle bir araya geldi.
Süher Pekinel - 30.09.2019
Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası'ndan yeni sezon açılışı
GÜHER VE SÜHER PEKİNEL KARDEŞLERİ AYAKTA ALKIŞLADI Birinci şef Rengim Gökmen yönetiminde sahne alan Senfoni Orkestrası'nın eserlerini Güher ve Süher Pekinel kardeşler seslendirdi.
Süher Pekinel - 30.09.2019
Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası'ndan yeni sezon açılışı
GÜHER VE SÜHER KARDEŞLERİ AYAKTA ALKIŞLADI Birinci şef Rengim Gökmen yönetiminde sahne alan Senfoni Orkestrası'nın eserlerini Güher ve Süher Pekinel kardeşler seslendirdi.
Süher Pekinel - 30.09.2019
CSO yeni sezon açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı
CSO 1'inci Şefi Rengim Gökmen yönetimindeki konserin solistleri, dünyaca ünlü ikiz piyanistler Güher ve Süher Pekinel oldu.
Süher Pekinel - 30.09.2019
CSO yeni sezonu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıldı
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 2019-2020 Konser Sezonunu Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Güher Pekinel ve Süher Pekinel'in verdiği özel bir konser ile açtı.
Süher Pekinel - 28.09.2019
CSO yeni sezonu 30 Eylül'de açıyor
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının (CSO) 2019 - 2020 konser sezonu, Güher Pekinel ve Süher Pekinel ikilisinin 30 Eylül'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki dinletisiyle açılacak.
Süher Pekinel - 29.05.2019
TEVİTÖL öğrencilerinden muhteşem yıl sonu konseri!
TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü'nün geleneksel yıl sonu konserinde, öğrenciler davetlilere müzik ziyafeti yaşattı.
Süher Pekinel - 07.05.2019
Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin Ardından
Festival kapsamında Prof. Rengim Gökmen yönetiminde dünyaca ünlü piyanistler Güher-Süher Pekinel Kardeşler ve Teyfik Rodos, Dolapdere Big Gang, dünya sahnelerinde genç yetenekler, Caz Faslı ile Hakan Ali Toker ve Orkestrası, Kanun Namına Project ile Hanine Al Alam ve Ahmet Baran, Ruysdael Quartet, Zakkum, Çınare Melikzade, Accio Piyano Trio, Quartet Mapa, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu, Batumi Devlet Müzik Merkezi Korosu, Massiva ile Can Atilla ve Elif Gökalp performanslarıyla izleyicilerin büyük beğenisini topladı.
Süher Pekinel - 22.04.2019
Korolar Mersin'de Buluşacak
Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre, ünlü piyanist kardeşler Güher ve Süher Pekinel ikilisinin 10 Nisan'da verdiği konserle başlayan festival çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Süher Pekinel - 11.04.2019
18'inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Kapalı Gişe Başlangıç
MERSİN'de, bu yıl 18'incisi düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali (MUMF), ünlü piyano sanatçıları Güher-Süher Pekinel kardeşlerin kapalı gişe konseri ile başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süher Pekinel Haberleri | Süher Pekinel Kimdir - Haberler - Süher Pekinel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Süher Pekinel kimdir, hayatı ve biyografisi. EFSANELER İLK HALK GÖSTERİMİNİ MURATPAŞA'DA YAPTI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 07:47:22. #1.15#

title