Tarık Akan: 'Türkiye'de Geriye Dönüş Söz Konusu? - Haberler
Haberi Paylaş

Tarık Akan: 'Türkiye'de Geriye Dönüş Söz Konusu?

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Tarık Akan: 'Türkiye'de Geriye Dönüş Söz Konusu?

Almanya'nın Nürnberg kentinde yapılan 17.Türk-Alman Film Festivaline katılan ve onur ödülü alan ünlü sanatçı Tarık Akan bir gün sonra basın toplantısı düzenledi.

Almanya'da basın toplantısında konuşan ünlü sanatçı politik sorular üzerine kendisinin politikacı olmadığını, sanatçı olduğunu, görüşlerinin bilindiğini söyledi

Almanya'nın Nürnberg kentinde yapılan 17.Türk-Alman Film Festivaline katılan ve onur ödülü alan ünlü sanatçı Tarık Akan bir gün sonra basın toplantısı düzenledi. Kunsthaus'da gerçekleşen toplantıda Akan? a daha çok politik sorular sorulması üzerine 'Ben politikacı değilim, sanatsal soruları almak istiyorum' dedi.

Tarık Akan 'Benim politik görüşlerim bilinmektendir' şeklinde konuşarak, 'Dünya'da olduğu gibi Türkiye'de değişmektedir. Avrupa' daha çağdaş, Türkiye'de geriye dönüş söz konusu. Yapımcılar daha çok para getirecek filmler yapıyor? şeklinde konuştu.

Tarık Akan bir soru üzerine Türkiye'de sanat yapmaktan memnun olduğunu kaydederek, şunları söyledi: 'Avrupa'ya açılsa idim. En az iki yıl lisan ve pasaport alışkanlık sorunu yaşardım. Ama ben, Türkiye'deki zorlukları tercih ettim ve orada sanatıma devam ettim'

Akan basın toplantısı sırasında bir de sürprizle karşılaştı 1975 yılında Hürriyet gazetesinin kelebek ekinin düzenlediği Foto Roman Kral ve Kraliçe yarışmasına katılan ve Kral seçilen Orhan Kurter ile birlikte gazete de çıkan fotoğrafını görünce 'eski günlere gittim' dedi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tarık Akan, Türkiye, Almanya, Politika, Güncel, Haberler

title