Haberler

Son Dakika: Korona vaka sayıları binin altına düştü! 3 gün üst üste binin altında kalırsa toplu taşımada maske zorunluluğu kalkacak

Güncel Haberler

Son dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında uygulanan maske zorunluğunun kaldırılması için vaka sayılarının 1000'in altına düşmesi bekleniyordu. Bakan Koca, sevindiren haberi sosyal medya hesabından verdi. Koca, yaptığı açıklamada "Vaka sayısı 1.000'in altına düştü. Vefat sayımız ise 5 oldu. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 22 Mayıs koronavirüs verileri açıklandı. Buna göre, son 24 saatte 118 bin 852 Kovid-19 testi yapıldı, 905 kişinin testi pozitif çıktı, 5 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise bin 19 oldu.

BAKAN KOCA: BEKLEDİĞİMİZ GÜN GELDİ

Vaka sayılarının 1000'in altına düşmesiyle birlikte gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çevrildi. Bakan Koca sevindiren haberi "Uzun süredir beklediğimiz gün geldi" sözleri ile duyurdu.

3 GÜN BİNİN ALTINDA KALIRSA TOPLU TAŞIMADA MASKE ŞARTI KALKACAK

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Vaka sayısı 905. Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1.000'in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle!" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Koronavirüste vaka sayıları binin altına düştü! İki gün daha devam ederse maske zorunluluğu kalkacak

UYGULANAN AŞI MİKTARI 147 MİLYONUN ÜSTÜNDE

22 Mayıs koronavirüs verilerine göre; Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 147 milyon 678 bin 580 doza yükseldi. 18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu.

Son Dakika: Koronavirüste vaka sayıları binin altına düştü! İki gün daha devam ederse maske zorunluluğu kalkacak22 Mayıs Koronavirüs Tablosu

AŞI UYGULAMASININ EN AZ OLDUĞU İLLER

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Güncel Haberler Son Dakika

Yorumlar (5)

Hakan Arslanoglu:

Zaten kalktı gibi. toplu taşımada yarı yarıya maske kullanımı azaldı.

Cevap Yaz26Yayından Kaldır
millet yorumu:

toplu tasımada maske takanlar yokki hiç kimse takmıyor

Cevap Yaz15Yayından Kaldır
Hakan Saglam:

2019 dada ilk ciktiginda avrhpa 30 binlerde vakayla cirpinirken 3600 vaka acikliyolardi o zamanda dedim yine diyorum biz baska dunyadamiyiz orda neyse bizdrde uc asagi bes yukari aynidir diye.eger binin altindaysa bende namik kemal im arkadas.

Cevap Yaz06Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title