Haber : Şehit Enes Özgül'ün tüm Türkiye'yi duygulandıran vasiyeti yerine getirildi - Haberler

Haberi Paylaş

Şehit Enes Özgül'ün tüm Türkiye'yi duygulandıran vasiyeti yerine getirildi

 - Güncelleme:

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit düşen ve operasyona gitmeden önce adının bir çocuk yetiştirme yurduna verilmesini vasiyet eden Şehit Enes Özgül'ün vasiyeti yerine getirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Özgül'ün adını Isparta'da yetiştiği yurda verdi.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 21 Haziran 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül, dün hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit Enes Özgül'ün vasiyeti üzerine yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezi'ne adını verdiklerini duyurdu.

Şehit Enes Özgül'ün duyanları hıçkırıklara boğan vasiyeti gerçekleştirildi, adı yetiştiği yurda verildi

BAKAN, TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Yanık, "Pençe Kilit Harekatında şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Enes Özgül'ün vasiyeti üzerine, yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezimizin adını Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi olarak değiştiriyoruz. Allah'tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum" ifadelerini kullandı.

VASİYETİ YÜREKLERİ SIZLATMIŞTI

Şehit Enes Özgül'ün vasiyeti, tüm Türkiye'nin yüreğini sızlatmıştı. Özgül operasyona gitmeden önce yetiştirme yurdundan öğretmenine ve arkadaşına "şehit olursam" diyerek yazdığı vasiyette, isminin bir çocuk yetiştirme yurduna verilmesini talep etmişti.

Şehit Enes Özgül'ün duyanları hıçkırıklara boğan vasiyeti gerçekleştirildi, adı yetiştiği yurda verildi

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Derya Yanık Isparta Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title