Haberler

Son Dakika | Eski bakanlar Müezzinoğlu ve Işık Edirne'de tarihi alanları gezdi

Güncelleme:

Gelen son dakika haberlerine göre Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve eski Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ziyaret ettikleri Edirne'de müzeleri gezdi.

Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve eski Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ziyaret ettikleri Edirne'de müzeleri gezdi.

Edirne'ye gelen Müezzinoğlu ve Işık ilk olarak Necmi İğe Müzesi'ni ziyaret etti.

Sinan ve Selimiye Camisi Vakfı Genel Müdürü Mehmet Ali Esmer ile yerel tarihçi Cengiz Bulut'tan müze hakkında bilgi alan bakanlar, daha sonra Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi ve Balkan Tarihi Müzesi olarak açılacak Hıdırlık Tabya'yı ziyaret etti.

Müezzinoğlu ve Işık cuma namazını da Selimiye Camisi'nde kıldı.

Edirne milletvekilliği de yapan Müezzinoğlu, AA muhabirine tekrar Edirne'de olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Edirne'nin Türk-İslam medeniyetinin en önemli merkezlerinden birisi olduğunu belirten Müezzinoğlu, "Edirne, Osmanlı'nın önemli bir başkenti. Tarih anlamında, kültürel mirasımız anlamında çok güzel eserleri var. Çok şeyler yapıldı ama baktığımızda daha yapılması gereken çok iş var." dedi.

Müezzinoğlu, Edirne'nin halen hak ettiği yerde olmamasının kendisini üzdüğünü ifade etti.

Edirne'nin üstüne düşülerek hak ettiği noktaya getirilmesi gerektiğini söyleyen Müezzinoğlu, "Biraz yavaş gidiyor ama gördüğüm kadarıyla iyi gidiyor. Daha güzel işler inşallah önümüzdeki dönemde de olur. Ben özellikle Edirnelilerin yaşadıkları bu değerin kıymetini bilmelerini arzu ediyorum. Zaman zaman bir burukluğumuz da Edirneli üzerinde yaşadığı değerin kıymetini de sanki çok iyi anlamıyor veya sahiplenemiyor. O da benim ayrıca bir üzüntüm." diye konuştu.

Müezzinoğlu ve Işık'a, geçmiş dönem AK Parti milletvekilleri Rafet Sezen, Mustafa Kabakcı da eşlik etti.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Müezzinoğlu Fikri Işık Edirne Haberler Son Dakika

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title