Haber : Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlamento kadın cinayetleri ile ilgili idam kararı alırsa ben onaylarım - Haberler

Haberi Paylaş

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlamento kadın cinayetleri ile ilgili idam kararı alırsa ben onaylarım

 - Güncelleme:

Son dakika: NATO zirvesi sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadın cinayetlerine yönelik idam cezası olur mu?" sorusuna, "Parlamentonun böyle bir karar alması halinde ben böyle bir kararı onaylarım" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'da gerçekleşen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi sonunda gazetecilerle söyleşi gerçekleştirdi.

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Pınar Gültekin davasında alınan "haksız tahrik indirimi" kararı da hatırlatıldı. Erdoğan, bir gazeteciğinin sorduğu "Bu indirim kararına ilişkin değerlendirmeniz nasıl olur? Bir de bu tür suçlarla ilgili idam konusu da gündeme geldi. Kadın cinayetlerine yönelik idam cezası olur mu?" sorusuna karşılık, "Bu konu ile ilgili Devlet Bey'in de zaten bir açıklaması olmuştu. İdam konusu ülkemizin yeniden gündemine gelebilir ve bu tartışmaya açılabilir" dedi.

"BU VAHŞET, BU MİLLETE YAKIŞMAZ"

Öte yandan, Pınar Gültekin'in ölümünün bir vahşet olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Tamamen burada bir vahşet söz konusu. Bu vahşet, bu millete yakışmaz. Böyle bir şeye katlanmamız da mümkün değil. Bunun için de gerekli müzakereleri, tartışmaları Adalet Bakanım ile de yaptık, bunları konuştuk. Gerekirse bu tekrar gündeme getirilerek tartışma konusu haline gelmeli. Bu tartışmadan ne çıkar bunu görmeliyiz. Ardından da çıkan neticeye göre bir adım atılabilir. Çünkü Pınar Hanım'ın durumunun benzeri birçok vahşet var.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlamento kadın cinayetleri ile ilgili idam kararı alırsa ben onaylarım

"BEN BÖYLE BİR KARARI ONAYLARIM"

Bunlar hakikaten böyle yenilir yutulur şeyler değil. Onun için burada da bu işin müzakeresi, tartışmaları hepsi yapılır. Tabii bu bir Anayasa değişikliği gerektiren de bir konu. Daha önce de söylemiştim, burada Adalet Bakanlığımızın yaptığı çalışmada parlamento böyle bir karar alması halinde ben böyle bir kararı onaylarım."

Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Cumhur Kilicalan:

Gündeme getirmeyin uygulamaya alın....

mehmet can:

adam akıllı mecliste çalışan yok reis. bu yasa tasarına öncülük eden bir parti yok

SÜMBÜLZADE VEHBİ EFENDİ:

BAZI DETAYLAR ATLANIYOR SANIRIM, SUÇ MEŞRULAŞTIRILAMAZ TARAFIMCA HİÇ BİR SAVUNMADA BULUNMUYORUM AMA DAVANIN DETAYINDA SUÇLU TARAFIN BEYANLARI OLMUŞTU SANIRIM ONLAR DOĞRULANDI BUNA MÜTEAKİP DAVANIN SEYRİ DEĞİŞMİŞ OLABİLİR.YANİ GERÇEKLERİ GÖRMÜYORUZ ASLINDA.

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title