Haberi Paylaş
SEDAŞ ile Gebze Teknik Üniversitesi'nde Buluşması

SEDAŞ ile Gebze Teknik Üniversitesi'nde Buluşması

Güncel Haberler

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Dr.Ersan Şentürk, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'e makamında tebrik ve nezaket ziyaretinde bulundular.

SEDAŞ yöneticileri Güven ve Dr. Şentürk, Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyeliği, Startürk Yönetim Kurulu Üyeliği, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknoloji Transfer Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de devam ettiren GTÜ Rektörü Prof.Dr.Görgün'ü, dünyanın en büyük 67'nci savunma şirketi olan ASELSAN'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelmesi nedeniyle, tebrik ederek, bu yeni görevinde de başarılar dilediler ve gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverliğe de çok teşekkür ettiler.

PROF.DR. GÖRGÜN SEDAŞ STANDINDA

SEDAŞ yöneticilerini makamında ağırlayan Prof.Dr.Görgün, misafirleri ile yakından ilgilendi ve Gebze Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen "Sanayi ve Teknoloji Zirvesinde" yer alan SEDAŞ standına kadar kendilerine eşlik etti. Prof.Dr. Haluk Görgün, bu sırada SEDAŞ yöneticilerine GTÜ ve bu yıl ilki yapılan Zirve hakkında bilgiler verdi.

Prof.Dr.Haluk Görgün, SEDAŞ, Ford, Hyundai Grubu, Siemens, THY, Tüpraş, OSB'ler, Aselsan, Roketsan, Havelsan gibi marka bilinirliği yüksek 200'e yakın firmanın bu zirveye katıldığını, 10 bin 800 metrekarelik, yurtdışında tasarlanmış 7 metre yüksekliğindeki bu özel çadırda ilk defa bir üniversite kampüsünde sanayi fuarı yapıldığını ve aynı zamanda bir insan kaynakları zirvesine ev sahipliği de yaptıklarını belirtti. Prof.Dr.Haluk Görgün, GTÜ'nün 213 akademik kadrosu ve 8 bin öğrencisi olduğunu ve 5 bine yakınının yüksek lisans ve doktora öğrencisi olduğunu, yüzde 82'sinin mezun olduktan sonra mezun olduğu alanla ilgili iş bulabildiklerini, Oxford Üniversitesinin yaptığı prestijli üniversite sıralamasında GTÜ'nün Amerikadaki 4 Bin Üniversiteden daha iyi olduğunu ve GTÜ'nün Türkiye'deki birkaç üniversite içine girdiğini belirtti. Gebzeyi çok sevdiğini ve böylesi bir üniversitede görev yapmaktan çok memnun olduğunu belirten Prof.Dr. Görgün, "Akademik ölçütlere bakıldığı zaman da GTÜ hep bir numaradır" dedi.

"GTÜ Sanayi ve Teknoloji İK Zirvesinde" SEDAŞ'ın standını SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk ile birlikte ziyaret eden Prof.Dr.Haluk Görgün, SEDAŞ Bölgesel İK Uzmanı Ayhan Yıldırım ve Uzman Yardımcısı Murat Demir ile sohbet ederek fuar izlenimlerini kendilerine sordu. SEDAŞ'ın bölgenin elektrik dağıtım şirketi ve marka bilinirliği yüksek bir firma olarak fuar ve zirveye katılmasını çok önemli bulduğunu belirten Prof.Dr.Haluk Görgün, SEDAŞ yöneticilerine fuara gösterdikleri ilgi nedeniyle de ayrıca teşekkür ettiğini belirtti ve SEDAŞ standında misafirleri ile hep birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Bekir Sami Güven Haluk Görgün Aselsan Gebze Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title