Haberler

Saraybosna'da NATO Toplantısı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan görüntü AK Parti Ankara Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Aydın Ünal ile röportaj Saraybosna'da NATO toplantısı NATO Parlamenter Asamblesi Güvenliğin Sivil Boyutu Demokratik Yönetim Komitesi toplantısı, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı Toplantıya katılan AK Parti Ankara Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Ünal: "(Bosna Hersek'in NATO üyeliği) Güvenlik ve istikrar sağlandığında Bosna Hersek ekonomisinin önündeki tüm engeller ortadan kalkmış olacak" NATO Parlamenter Asamblesi Güvenliğin Sivil Boyutu Demokratik Yönetim Komitesi toplantısı, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Toplantıdan görüntü

Ak Parti Ankara Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Aydın Ünal ile röportaj

Saraybosna'da NATO toplantısı

NATO Parlamenter Asamblesi Güvenliğin Sivil Boyutu Demokratik Yönetim Komitesi toplantısı, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı

Toplantıya katılan AK Parti Ankara Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Ünal:

"(Bosna Hersek'in NATO üyeliği) Güvenlik ve istikrar sağlandığında Bosna Hersek ekonomisinin önündeki tüm engeller ortadan kalkmış olacak"

NATO Parlamenter Asamblesi Güvenliğin Sivil Boyutu Demokratik Yönetim Komitesi toplantısı, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı.

Bosna Hersek Parlamentosu'nda düzenlenen toplantı öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan NATO Parlamenter Asamblesi Üyesi Michael Jopling, Bosna Hersek'te bir arada yaşamanın önemine işaret ederek bunun hem AB hem de NATO üyelikleri sürecinde Bosna Hersek'e başarı sağlayacağını vurguladı.

Bosna Hersek'in NATO üyeliği konusunda en kısa zamanda ilerleme göstermesi temennisinde bulunan Jopling, "Bosna Hersek'teki sorunun, ülkedeki iki entite arasındaki tutum farklılığından kaynaklandığını düşünüyorum. Önemli olan birlik içerisinde yaşamayı öğrenmektir" diye konuştu.

"Türkiye, Bosna Hersek'in NATO'ya üyeliğini destekliyor"

Toplantıya katılan AK Parti Ankara Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi Aydın Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, Bosna Hersek'in NATO'ya üyeliğini çok güçlü bir şekilde desteklediğini ifade ederek Bosna Hersek'in üyelik için önünde zor bir süreç bulunduğunu ancak bunu başaracağını düşündüğünü söyledi.

Ünal, NATO üyeliğinin Bosna Hersek'e özellikle belli başlı konularda destek sağlayacağını kaydederek "Bosna Hersek'in güvenlik konusundaki endişeleri giderilmiş olacak. Ardından, Bosna Hersek'te istikrarın sağlanması için büyük bir adım atılmış olacak. Güvenlik ve istikrar sağlandığında Bosna Hersek ekonomisinin önündeki tüm engeller ortadan kalkmış olacak" diye konuştu.

Bosna Hersek'in NATO üyeliğinin AB üyeliğine de kapı aralayacağına işaret eden Ünal, kardeş ülke olarak gördükleri Bosna Hersek'in güvenlik, istikrar ve büyüyen bir ekonomik ortamda geleceğe güvenle, huzurla bakması için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Saraybosna'da bugün başlayan toplantı, 10 Mart'ta Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da sona erecek.

Kaynak: AA / Güncel

Aydın Ünal Saraybosna AK Parti Politika Güncel Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title